Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czerwona gwiazda zniknie z etykiety Heinekena?

Węgierski rząd chce pozbyć się odniesień i symboli, nawiązujących do komunistycznej przeszłości kraju. Jak podaje Reatil Detail, taka polityka może mieć konsekwencje dla Heinekena, na którego etykiecie widnieje czerwona gwiazda.
Reklama

Węgry chcą usunąć z przestrzeni publicznej każdą czerwoną gwiazdę, ponieważ był to symbol komunistycznej dyktatury, która kontrolowała ten kraj przez blisko 50 lat. Premier Viktor Orbán i jego rząd uważają, że to ich moralny obowiązek. Heineken poinformował, że gwiazda na etykiecie to stary symbol piwowarów, pochodzący jeszcze z czasów średniowiecza, jednak węgierski rząd zignorował to tłumaczenie.

- Punkty gwiazdy symbolizują cztery naturalne składniki, a piąta odzwierciedla magię browaru - wyjaśnia Heineken. Po drugiej wojnie światowej tymczasowo zastąpiono czerwoną gwiazdę gwiazdą białą z czerwoną krawędzią, ale w 1991 r. firma powróciła do pierwotnej wersji. 

Jeśli okaże się to niezgodne z węgierskim prawem, Heineken może słono zapłacić za swoje przywiązanie do tradycji. Rząd węgierski rozważy bowiem kary za propagowanie komunistycznych symboli - ma to być grzywna w wysokości do 7 milionów euro oraz kara więzienia. Debata parlamentarna na ten temat już się rozpoczęła.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum