Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Część sprzedaży kawiarni i restauracji może być objęta daniną

Choć usługi miały być z podatku sklepowego zwolnione, to sieci restauracji czy kawiarni mają problem. Niejasna definicja powoduje, że część sprzedaży może być jednak objęta daniną – podaje Rzeczpospolita.
Reklama

Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada, iż obejmie on wszystkie towary. Precyzuje również, iż towarem nie są posiłki przygotowywane na miejscu przez zbywcę. Taka definicja powoduje jednak ogromny kłopot.

Prawdopodobnie zapakowana kanapka będzie towarem, ale taka podgrzana przez obsługę – już nie. Napoje jak np. kawa przygotowywane w lokalu będą zwolnione z podatku, ale te butelkowane raczej powinny być traktowane jako towar i opodatkowane.

Bartosz Bołtromiuk doradca podatkowy z kancelarii podatkowej Paczuski Taudul wyjaśnia, że jeśli produkty spożywcze nie są przekazywane konsumentom w ramach usługi, sprzedawca będzie musiał na potrzeby nowego podatku wydzielić przychody ze sprzedaży posiłków, które sam przygotował, od pozostałej sprzedaży towarów na rzecz konsumentów i wyłączyć je z opodatkowania.

Czytaj więcej w Rzeczypospolitej

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum