Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czesi chętnie kupują polskie mięso

Bogatynia to kilkunastotysięczne miasto w województwie dolnośląskim, położone tuż przy granicy z Czechami. W ostatnim czasie miejscowość przeżywa prawdziwy najazd południowych sąsiadów, którzy wykupują polskie mięso. Szczególnie upodobali sobie bogatyńskie Tesco - informuje finanse.wp.pl powołując się na gazetawroclawska.pl.
Reklama

O sprawie informuje gazetawroclawska.pl: - Przede wszystkim u was jest taniej. No i uważam, że polskie mięso jest znacznie smaczniejsze - mówi Hanna Holeksova, mieszkanka Frydlantu. - U nas za pół kilo mięsa mielonego zapłacę około 45 koron (ok. 7 zł - red.), w Polsce, jeśli jest w promocji, można znaleźć nawet za 4 zł. Kilogram kurczaka tu kosztuje około 6-7 zł. Lubimy też polski schab i kiełbasę, jest naprawdę bardzo smaczna.

Największym powodzeniem wśród czeskich klientów cieszy się Tesco, w którym są praktycznie w każdy weekend, często również w dni powszednie. Ten, kto wybiera się do Polski, informuje o tym wszystkich sąsiadów i robi zakupy również dla nich. Stąd nikogo nie dziwi już widok Czechów, którzy ze sklepu wyjeżdżają z wózkami zapakowanymi do pełna kiełbasą, wędlinami czy innego rodzaju mięsem.

Więcej na finanse.wp.pl i gazetawroclawska.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum