Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czy filmy na TikTok'u wkrótce znikną? Firma szuka dodatkowego źródła dochodu

W początkowym okresie 2022 roku TikTok cieszył się ogromną popularnością w świecie internetowym, osiągając nawet wyższe wyniki niż Google, który dotąd był najczęściej odwiedzaną stroną internetową, oraz wyprzedzając swoją konkurencję, czyli YouTube i Instagram. Jednakże, zgodnie z znanym przysłowiem, po każdym apogeum następuje kryzys: wkrótce po tym punkcie kulminacyjnym rozwój TikToka się zakończył, a na ważnym rynku amerykańskim liczba użytkowników tej platformy stopniowo spadała.
Reklama
  • TikTok planuje wprowadzić opłatę na wyświetlanie niektórych treści. 
  • Opłata za oglądane treści ma być pobierana przy pomocy Paywall - monetyzacji treści internetowych. 
  • Twórcy TikToka zamierzają również przeanalizować Fundusz Twórców. 

Obecnie grupa poszukuje alternatywnego źródła przychodu, aby utrzymać silny przepływ pieniędzy pomimo spadku liczby użytkowników. Wydaje się, że znalazła ona rozwiązanie w postaci Paywall - metodzie monetyzacji treści internetowych polegająca na pobieraniu opłat za dostęp.

 

Treści tylko dla płacących fanów TikToka

W przyszłości twórcy treści będą mieć możliwość udostępniania swoich filmów tylko dla płacących fanów, poprzez wprowadzenie paywalla. Aby uzyskać dostęp do takiego wideo, widzowie będą musieli zapłacić dolara lub inną opłatę wybraną przez właściciela treści. Według informacji podanej przez amerykański magazyn The Information i cytowanej przez Heise, nadal nie ma dokładnych informacji na temat tego, jak miałby działać taki paywall.

Podobny model został wprowadzony na Instagramie latem zeszłego roku, aby umożliwić użytkownikom zarabianie na swoich treściach. W tym przypadku treści są dostępne w formie subskrypcji i nie można ich kupić ani uzyskać do nich dostępu indywidualnie, w przeciwieństwie do planowanego modelu dla TikToka.

 

Rewizja krytykowanego Funduszu Twórców

Oprócz wprowadzenia bariery płatniczej, TikTok ogłosił także zamiar przeanalizowania swojego Funduszu Twórców. Ponadto platforma oferuje twórcom treści możliwości zarabiania na materiałach powyżej określonego rozmiaru. Jednakże, jak wynika z raportu The Information, w przeszłości Fundusz Twórców był krytykowany z powodu niskich dochodów, jakie mógł generować dla twórców treści.

TikTok prawdopodobnie planuje już usprawnienia, które są już testowane we Francji i Brazylii. W marcu użytkownicy w USA również powinni móc skorzystać z ulepszonego Funduszu Twórców i zarabiać więcej na swoich treściach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum