PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: EY

Czy supermarket może prowadzić kantor?

Autor: dlahandlu.pl 22 lipca 2020 14:22

Od 21 marca do 1 maja duże sklepy nie mogły prowadzić działalności kantorowej. Teraz, po spełnieniu określonego reżimu sanitarnego, jest to możliwe.

Marek Niedużak, Podsekretarz Stanu, odpowiedział na poselską interpelację Iwony Kozłowskiej w sprawie możliwości prowadzenia działalności kantorowej w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m.kw.

Marek Niedużak wyjaśnia, że prowadzenie działalności kantorowej w tego typu obiektach zostało ograniczone od 21 marca 2020 r. na podstawie przepisów zawartych w § 6 ust. 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Przepisy te zostały jednak uchylone z dniem 31 marca 2020 r.
W okresie od dnia 31 marca do dnia 1 maja 2020 r. obowiązywały w omawianym zakresie przepisy
(ograniczenia) zawarte w § 8 ust. 2 wydawanych kolejno rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie
ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W kolejnym rozporządzeniu Rady Ministróww  które weszło w życie 2 maja nie powtórzono
tych przepisów, co jest równoznaczne z odwołaniem ograniczeń.

Zatem w świetle przepisów, prowadzenie działalności kantorowej, po spełnieniu określonego reżimu sanitarnego, w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m² jest obecnie możliwe.

Zakaz ten obowiązywał w okresie o

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE






BĄDŹ NA BIEŻĄCO


OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 6338
Ilość aktualnych ofert: 470250

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 692

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
  • Max

    5,86

  • Śr

    4,34

  • Min

    3,63

ProduktySklepyRegiony


Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.