Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Da Grasso powiększy sieć o ok. 10 lokali

- Zależy nam na tym, aby Da Grasso rozwijało się dalej. Niestety, niektórzy z franczyzobiorców nie podzielają naszej wizji rozwoju i idei rebrandingu. Co więcej, nie dotrzymują standardów dotyczących jakości i nie wypełniają niektórych z warunków umowy franczyzowej. Dlatego zaplanowaliśmy zakończenie współpracy z kilkoma z nich - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Magdalena Piróg, wiceprezes sieci Da Grasso.
Reklama

- Ile pizzerii działa w sieci Da Grasso?

- Sieć lokali Da Grasso liczy obecnie 186 placówek franczyzowych, w tym dwie własne, w blisko 150 miastach w całej Polsce.

- Czy liczba ta może się zmienić w 2014 roku?

- Planujemy utrzymać liczbę lokali na podobnym poziomie. Nie oznacza to jednak, że nie liczymy na napływ nowych franczyzobiorców do sieci. Zależy nam na tym, aby Da Grasso rozwijało się dalej. Niestety, niektórzy z franczyzobiorców nie podzielają naszej wizji rozwoju i idei rebrandingu. Co więcej, nie dotrzymują standardów dotyczących jakości i nie wypełniają niektórych z warunków umowy franczyzowej. Dlatego zaplanowaliśmy zakończenie współpracy z kilkoma z nich. Opracowując proces zmian od początku zakładaliśmy taki scenariusz. Zależy nam bowiem na tym, aby nasi klienci kojarzyli nas wyłącznie z dobrą obsługą.

- Czyli można liczyć na kilkanaście nowych otwarć w 2014 roku?

- Zdecydowanie tak. Szacujemy, że w 2014 roku otworzymy od 10 do 12 lokali, które w całości będą spełniały założenia rebrandingu.

- Będą to lokale własne czy franczyzowe?

- Nasza działalność opiera się głównie na lokalach franczyzowych. Z tego powodu, to na ich otwarciach najbardziej się skupiamy. Liczbę lokali własnych utrzymujemy na poziomie, który pozwoli nam np. na przeprowadzanie testów, szkoleń franczyzobiorców i ich personelu oraz do tego, żeby mieć po prostu kontakt z rynkiem. Obecnie dwie własne pizzerie sieci działają w Łodzi, ale planujemy ograniczyć ich liczbę do jednej - w C.H. Manufaktura.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum