Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dalsze kłopoty Merlin.pl

Komornik zajmuje rachunki, pracownicy nie dostają wypłat, a klienci długo czekają na przesyłki - tak wygląda obecnie sytuacja sklepu Merlin.pl - podaje gazeta.pl
Reklama

W Krajowym Rejestrze Długów (KRD) Merlin figuruje z na ponad 2 mln zł długów. We wrześniu jedna z internetowych porównywarek cen Ceneo.pl wyłączyła ze swojej strony sklep Merlin.pl ze względu na dużą liczbę negatywnych komentarzy klientów, którzy nie otrzymali zamówionego towaru. W listopadzie rachunek bankowy Merlin.pl został zajęty przez komornika. Pracownicy otrzymali od firmy e-mail, w którym zarząd zapewnia, że pensje zostaną wypłacone niezwłocznie po uwolnieniu środków przeznaczonych na wynagrodzenia. Z informacji, do których dotarła "Wyborcza", wynika, że pracownicy za listopad dostali 70 proc. pensji. We wrześniu Merlin zmienił ponadto termin wypłacania wynagrodzeń. Z dotychczasowego przelewu na koniec miesiąca pracownicy zaczęli otrzymywać wypłatę dziesiątego dnia następnego miesiąca. W efekcie zmian pracownicy otrzymali sierpniową pensję dopiero po 40 dniach.

Jednocześnie firma deklaruje, że prowadzi rozmowy na temat sprzedaży z trzema firmami branżowymi a także niezwiązanymi z rynkiem książki, a rozmowy są bardzo zaawansowane. Realna jest sprzedaż firmy na przełomie roku.

Czerwona Torebka w 2013 r. zapłaciła za Merlina nieco ponad 50 mln zł - czytamy w gazeta.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum