Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dane klientów MediaMarkt w wyszukiwarce Google

Dane klientów MediaMarkt były dostępne dla każdego prosto z wyszukiwarki Google. Wystarczyło wybrać numer zamówienia, żeby poznać szczegółowe informacje m.in. o osobie zamawiającej czy adresie dostawy towarów - podaje niebezpiecznik.pl
Reklama

Przypadkowy użytkownik mógł dotrzeć do danych osobowych klientów sieci sklepów sprzedających RTV i AGD po numerze zamówienia.

Dodatkowo po wejściu w szczegóły zamówienia każda osoba mogła zobaczyć szczegółowe dane m.in. o statusie zamówienia, wartości kupionych produktów czy o zakupionym produkcie. Według Niebezpiecznik.pl dane nie są już dostępne w sieci prosto z wyszukiwarki Google. Jednak informacje ciągle można wydobyć, ostrzega portal.

Sieć poinformowała, że zdarzenie dotyczyło zaindeksowania zamówień przez wyszukiwarkę internetową i dotyczyło kilku klientów. Natychmiast zostały podjęte niezbędne działania w celu zabezpieczenia danych. Jednocześnie uważnie analizujemy sprawę i podejmujemy dalsze kroki w celu jej wyjaśnienia  - napisano w oświadczeniu firmy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum