Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dane z karty SIM wskażą miejsca, gdzie staną nowe sklepy

Na podstawie danych, jakie zbierają karty SIM, tworzy się rozkłady komunikacji miejskiej. Już niebawem - jak wskazują eksperci firmy doradczej PwC - analiza zachowań klientów pomoże wybrać miejsce, gdzie stanie na przykład nowa Biedronka - czytamy w Money.pl.
Reklama

Jak pokazywano podczas ostatniego Geomarketing Forum w Warszawie, w ten sam sposób deweloper może próbować określić ceny nieruchomości. Galeria handlowa może powstać dokładnie w miejscu codziennych spacerów tysięcy osób lub na trasie ich powrotu do domu. A dla biznesu nie tylko trasa, ale i czas jest bardzo ważną informacją. Bo w ten sposób można dopasować godziny otwarcia sklepu do okresów, kiedy najwięcej osób przechodzi ulicą.

Już niebawem - jak wskazują eksperci PwC - analiza zachowań klientów pomoże wybrać miejsce, gdzie stanie na przykład nowa Biedronka. Co ich skłania do takich prognoz? Koszty. Zła lokalizacja sklepu to dla sieci spory wydatek - przynajmniej 3 mln zł kosztuje sprzęt i instalacje, które trudno przenieść do innego sklepu. Podobne wydatki czekają również banki - przeniesienie oddziału to wydatek rzędu ok. 2 mln zł. Jak szacuje PwC, nawet połowa wszystkich placówek banków może być źle ulokowana. A korzystając między innymi z kart SIM i telefonów komórkowych, firma może wybrać lokalizację oddziału tak, by nie uszczuplić sprzedaży w innym lub dostosować jego wielkość i format do realnych potrzeb klientów i działań konkurencji.

W kolejce po dane operatorów stoją między innymi producenci wody pitnej, firmy oferujące wywóz odpadów, firmy telewizyjne czy nawet sprzedawcy karmy dla zwierząt.

I dlatego za analizę danych z kart SIM biorą się już wszyscy najwięksi gracze.  Jak zapewniają wszyscy operatorzy - zebrane i analizowane dane są anonimowe. 

Więcej w Money.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum