Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Danone w końcu wychodzi z Rosji. A co z Auchan?

Francuski koncern spożywczy Danone ogłosił plan sprzedaży biznesu spożywczego w Rosji w drodze transakcji, w wyniku której odpisze do 1 mld EUR, informuje Reuters.
Reklama

Obroty w Rosji to około 5 proc. całych światowych obrotów firmy Danone.

Spółka nie ujawniła, komu zostanie sprzedana firma. Zarząd rozpoczął proces, który doprowadzi do transakcji, która może być pełną lub częściową sprzedażą oddziału. Michaił Miszczenko, szef Rosyjskiego Centrum Badań Rynku Mleczarskiego, wymienił trzech potencjalnych lokalnych nabywców: Econiva, Komos i Molvest. Przy czym wskazał, że Econiva, jeden z największych dostawców niepasteryzowanego mleka w kraju, który cieszy się wsparciem państwa, jest najbardziej prawdopodobnym kupcem.

W marcu, kilka tygodni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, firma oświadczyła, że ​​będzie tam nadal produkować podstawowe produkty mleczne i odżywki dla niemowląt. Jednocześnie zakończyła wszystkie inwestycje w Rosji i nie pobierała dywidend z prowadzonej tam działalności.

Rosyjski oddział Danone, czyli Essential Dairy and Plant-based (EDP) zatrudnia 7200 pracowników i ma 12 zakładów produkcyjnych. Inne francuskie koncerny w tym Auchan, cały czas działają w Rosji.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum