Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Darmowa dostawa to dla 90 proc. kobiet czynnik wpływający na wybór miejsca zakupów

Darmowa dostawa to ważny czynnik wpływający na zadowolenie klientów z zakupów internetowych. W pierwszym tygodniu listopada br. firma badawcza PMR Consulting & Research przebadała użytkowniczki Internetu. Jak wynika z badań gratisowa dostawa to czynnik wpływający na wybór miejsca zakupów aż dla 90 proc. kobiet. O ogólnopolskiej akcji Dzień Darmowej Dostawy słyszało 57,4 proc. respondentek i prawie 40 proc. z nich wzięło w niej udział. 9 na 10 kobiet uważa, że Dzień Darmowej Dostawy to inicjatywa najbardziej pożądana w okresie zakupów świątecznych.
Reklama

Natomiast prawie 37% widziałoby użyteczność tej akcji przed takimi okazjami jak Dzień Dziecka czy Dzień Matki. Ciekawostką jest także fakt wskazania przez ponad 15% badanych pań początku roku szkolnego jako czasu, kiedy inicjatywa Dnia Darmowej Dostawy byłaby przydatna.

 Pytany o ocenę powyższych wyników Krzysztof Bartnik, pomysłodawca Dnia Darmowej Dostawy, cieszy się, że inicjatywa oraz dedykowana jej strona są dobrze postrzegane przez klientki. – Fakt, że nasze działanie jest w oczach klientów pożyteczne to dla nas duża satysfakcja. Cieszy nas też rosnąca rozpoznawalność akcji, cały czas pracujemy, aby te wyniki poprawiać zarówno wśród klientów, jak i sklepów internetowych – mówi Krzysztof Bartnik.

Trend ten potwierdzają również regularnie przeprowadzane badania na zachodnich rynkach, z których wynika, że bez oferowania darmowej dostawy aż ponad 55% klientów rozważa porzucenie koszyka zakupowego. Okazuje się także, że bezpłatna przesyłka jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi zapobiegających temu zjawisku. Sprzedawcy internetowi dobrze sobie z tego zdają sprawę i 64% z nich wskazuje na darmową dostawę jako najbardziej skuteczniejszą formę promocji.

Dzień Darmowej Dostawy, który odbędzie się we wtorek 1 grudnia 2015, organizowany jest po raz szósty. Tego dnia w godzinach od 00:01 do 23:59 klienci będą mogli zrobić zakupy online w sklepach internetowych, których lista będzie dostępna na stronie www.dziendarmowejdostawy.pl. Koszt dostawy dla zamówień złożonych tego dnia wyniesie 0 zł niezależnie od metody płatności i rodzaju dostawy. Akcja obejmuje swym zasięgiem wyłącznie zamówienia z dostawą na terytorium Polski. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum