Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Deweloper obiektów dla sieci handlowych na minusie

Po trzech kwartałach przychody ze sprzedaży Tower Investments wyniosły blisko 19,6 mln zł wobec 27 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku. Rok temu spółka odnotowała zysk netto w wysokości 945 tys. zł, teraz ma 165 tys. straty.
Reklama

W okresie sprawozdawczym kontynuowane były prace nad projektami deweloperskimi znajdującymi się w portfelu Grupy kapitałowej Tower Investments. Prowadzone były również intensywne czynności w celu pozyskania nowych lokalizacji, głównie dla operatorów z branży
spożywczej.

Sieci spożywcze napędem Tower Investments

- To wydaje się być obecnie jedyna grupa inwestorów, która nie reaguje istotnymi ograniczeniami na otaczającą nas sytuację rynkową. Pozostała część uczestników rynku wykazuje daleko idącą wstrzemięźliwość w podejmowaniu decyzji o zakupach gruntów, lokali i obiektów kubaturowych. Nie jest to najlepszy prognostyk na najbliższe miesiące, a być może nawet kwartały. Spółka przygotowuje się na ten trudny okres, skupiając się na pozyskiwaniu i przygotowaniu projektów, których realizacja będzie możliwa w perspektywie 12-18 miesięcy, podejmując jednocześnie próby zbycia części aktywów w celu dalszej redukcji zadłużenia. Trwają intensywne rozmowy z obligatariuszami i instytucjami finansowymi w celu znalezienia optymalnego modelu współpracy - napisał w liście do akcjonariuszy Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

Jak dodał, pozycja Grupy jest wciąż mocna z uwagi na atrakcyjny portfel nieruchomości inwestycyjnych, niski poziom zadłużenia Grupy oraz szereg rentownych kontraktów, których realizacja nastąpi w ciągu najbliższych 4-5 kwartałów. Mimo spadku przychodów względem ubiegłego roku, co spowodowane jest silnym hamowaniem rynku mieszkaniowego oraz braku transakcji z deweloperami mieszkaniowymi w zakresie obrotu działkami inwestycyjnymi, Grupa ma dobre perspektywy dalszego rozwoju oparte o mocno zdywersyfikowany portfel projektów będących w przygotowaniu.

Co dalej z e-grocery Deli2

- W zakresie rozwoju platformy e-commerce Deli2, która mimo wzrostu wciąż wymaga dalszych inwestycji, niezbędna jest kolejna runda finansowania lub pozyskanie silnego partnera branżowego. Prowadzone są w tej kwestii intensywne prace - poinformował Bartosz Kazimierczuk.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum