Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Deweloperzy wśród osób zatrzymanych przez CBA


We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł. Wśród zatrzymanych jest m.in. założyciel i prezes Griffin Real Estate oraz członek zarządu Echo Investment. Obie firmy wydały specjalne oświadczenia w tej sprawie.
Reklama

"Dziś Centralne Biuro Antykorupcyjne zwróciło się do spółek z grupy Griffin Real Estate z żądaniem wydania dokumentacji dotyczącej transakcji z przeszłości. Nie rozumiemy motywów tych działań, jednakże współpracujemy z organami zgodnie z wymogami prawa. Sprawy nie komentujemy dla dobra postępowania" - napisała w specjalnym oświadczeniu spółka.

Także w trosce o dobro prowadzonego postępowania, żadnych dodatkowych komentarzy nie udziela Echo. „Echo Investment informuje, że w pełni współpracuje z organami ścigania” – poinformowała firma.

"Delegatura CBA w Krakowie na podstawie zgromadzonych materiałów prowadzi śledztwo w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015/grudzień 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji" - podało Biuro. "Śledztwo CBA, w tych dwóch wątkach, dotyczy korzyści majątkowych w sumie na kwotę 1 170 tys. zł".

Oprócz przedstawicieli branży deweloperskiej, CBA zatrzymało prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe Grzegorza F., biznesmena Marcina Sz. oraz syna senatora Grzegorza K., który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej fundacji. Usłyszą oni zarzuty przestępstw o charakterze korupcyjnym w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

"Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne w blisko 40 miejscach - mieszkaniach, firmach i biurach w Warszawie, w Kielcach i woj. małopolskim" - podaje Biuro. CBA zabezpieczało dokumenty mające związek z działalnością korupcyjną, o którą podejrzewani są zatrzymani.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum