Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dino otworzy pierwszy sklep w gminie Krzeszowice. Z kim powalczy o klientów?

W marcu br. spółka Dino Polska wystąpiła o pozwolenie na budowę pierwszego sklepu w gminie Krzeszowice. Najbliższy supermarket spółki znajduje się w Młoszowej - podaje serwis krzeszowiceone.pl.
Reklama

Dino otworzy sklep na terenie gminy Krzeszowice

Po Biedronce i Lidlu w gminie chce ulokować się kolejna ogólnopolska sieć supermarketów. Na początku marca o pozwolenie na budowę swojego sklepu, do starostwa powiatowego, wystąpiła sieć Dino Polska. Market miałby powstać na działce przy ulicy Podgórskiej w Woli Filipowskiej. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania.

Z kim Dino powalczy o klientów

W miejscowości znajduje się już m.in. Euro market i sklep Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu pod szyldem sieci Kupiec oraz Żabka - informuje krzeszowiceone.pl.

19,8 mld zł przychodów odnotowała spółka Dino Polska S.A. w 2022 roku. To o 6,44 mld zł więcej niż w 2021 roku (13,36 mld zł). Dino przekroczyło też granicę miliarda zł zysku netto. Wyniósł on 1,13 mld zł wobec 805 mln zł w 2021 roku. Wzrost sprzedaży LfL wyniósł w 2022 roku 28,5 proc.

Spółka Dino Polska otworzyła w 2022 r. 344 nowe sklepy, wobec 343 marketów w 2021 r. Na koniec roku sieć liczyła 2156 sklepów. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła 847,8 tys. mkw. wobec 710,4 tys. mkw. rok temu. Spółka informuje, że w jej sklepach zakupy robi średnio ponad 1,6 mln osób dziennie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum