Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dino Polska wejdzie do WIG20?

Dino Polska zastąpi Eurocash lub Energę w porfelu WIG20 po lutowej rewizji indeksów GPW - ocenił w rozmowie z PAP Biznes Maciej Marcinowski z Trigon DM. Zdaniem analityka do indeksu mWIG40 prawdopodobnie trafi VRG (dawniej Vistula), zastępując Sanok Rubber Company.
Reklama

Po sesji 15 lutego GPW stworzy ranking spółek, który będzie podstawą do zmian w składach indeksów - giełda ogłosi je 28 lutego. Ranking obliczany jest na podstawie obrotów akcjami spółek za ostatnie 12 miesięcy oraz wartości akcji w wolnym obrocie, wyznaczoną w oparciu o losowo wybrany kurs zamknięcia z ostatnich pięciu dni sesyjnych, licząc wstecz od dnia rankingu.

"Dino Polska na pewno wejdzie do WIG20 w ramach najbliższej rewizji. Na pograniczu opuszczenia indeksu są natomiast Eurocash i Energa" - powiedział PAP Biznes Marcinowski.

Na dzień 1 lutego najmniejszy udział w portfelu indeksu WIG20, 0,7 proc., miał Eurocash, a przedostatnie miejsce, z udziałem na poziomie 0,93 proc., zajmowała Energa.

Z kolei udział Dino Polska w portfelu mWIG40 wynosił 7,76 proc. i był trzecim najwyższym po dwóch bankach - ING Banku Śląskim i Millennium. Instytucje te nie mogą jednak wejść do WIG20, chyba że zastąpiłyby w indeksie inny bank: w WIG20 może być jednocześnie notowanych maksymalnie pięć spółek z danego sektora - limit ten jest obecnie wykorzystany w przypadku banków (PKO BP, Pekao, Santander Bank Polska, mBank i Alior Bank).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum