Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dino potrzebuje tego magazynu natychmiast. Kiedy otwarcie?

Markety sieci Dino są obecnie obsługiwane przez siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Krotoszynie, Rzeszotarach, Wolborzu, Jastrowiu, Łobzie, Sierpcu i Sieroniowicach. Wkrótce ma ruszyć ósma lokalizacja w gminie Lubień Kujawski. Przy centrum staną też sklep.
Reklama

Dino jest największym inwestorem w strefie przemysłowej w Lubieniu Kujawskim dysponując łącznie terenem inwestycyjnym o powierzchni 30 ha. Nieruchomość pod nowe centrum dystrybucyjne kosztowała sieć ponad 3 miliony złotych. Teraz czekamy na oficjalne otwarcie obiektu.

Przypomnijmy, że Dino rozwija się w tempie błyskawicznym. Nowy sklep otwierany jest prawie codziennie.

 

Dino wybudowało magazyn za 130 mln zł

- Zarząd Dino podał, że 14 lutego 2022 r. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego spółki w miejscowości Kaliska w województwie kujawsko-pomorskim. W związku z inwestycją spółka będzie zawierała szereg umów z niezależnymi od spółki podmiotami wyspecjalizowanymi w realizacji takiej inwestycji, w tym z podmiotem, który będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowana łączna powierzchnia magazynowa centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. metrów kwadratowych - podała spółka w styczniu 2022 r.

Szacowane nakłady inwestycyjne określono na około 130 mln zł (netto).

Podano wtedy, że spółka oczekuje, że zakończenie inwestycji nastąpi na przełomie 2022 i 2023 r. Z naszych informacji wynika, że centrum oficjalnie jeszcze nie ruszyło.

Obok nowego centrum dystrybucyjnego wybudowano też sklep Dino

W grudniu 2022 r. miejski portal pisał, że w lubieńskiej strefie przemysłowej powstaje także nowy market spożywczy sieci Dino. Obiekt realizowany jest obok budowanego Centrum Dystrybucyjnego Dino. 
- Nowy market ma zostać oddany do użytkowania łącznie z centrum, czyli według informacji przekazywanej przez wykonawcę w marcu 2023 roku - podano na stronie lubienkujawski.pl.

Zarobki w Dino

Przypomnijmy, docelowo na terenie obiektu zatrudnienie miało znaleźć ok. 500 osób oraz dodatkowo, przy pracach związanych z transportem, ok. 180 osób. Centrum zapewni obsługę dla ok. 400 okolicznych sklepów sieci Dino.

We wrześniu Dino ogłaszało rekrutację do pracy w magazynie. Na ogłoszeniu podano kwotę zarobków - od 3500 zł brutto. Rok wcześniej szykano dyrektora nowego centrum. W tym ogłoszeniu zarobki nie były podane.

Centra dystrybucyjne Dino

W raporcie firmy za 2021 r. czytamy, że produkty oferowane w sklepach Dino są dystrybuowane przez siedem centrów dystrybucyjnych, które mogą zapewnić dostawy łącznie do ok. 2500-2800 sklepów. W 2021 r. Grupa Dino uruchomiła dwa nowe centra dystrybucyjne zlokalizowane w Sieroniowicach, w województwie opolskim oraz w Sierpcu, w województwie mazowieckim. Łączna powierzchnia centrów dystrybucyjnych na koniec 2021 r. wynosiła 317 tys. m2 i była o blisko 43% większa niż na koniec 2020 r.

Centra dystrybucyjne Dino fot. za Dino Polska
Centra dystrybucyjne Dino fot. za Dino Polska

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum