Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dino zależne od jednego dostawcy. Kłopoty mogą zrujnować reputację marki

Własny zakład mięsny jest źródłem przewagi konkurencyjnej Dino Polska. Tak duża zależność od jednego - własnego dostawcy może być jednak zagrożeniem. Dino wspomina o nim w swoich raportach.
Reklama

Dino ma własny zakład przetwórstwa mięsnego. Zakład Agro-Rydzyna zlokalizowany jest w miejscowości Kłoda, blisko siedziby głównej Dino w Krotoszynie. Jest on jedynym dostawcą świeżego mięsa do Dino. Dzięki temu sieć ma pełną kontrolę nad jakością produkcji i logistyką wyrobów mięsnych - jest to źródło istotnej przewagi konkurencyjnej.

 

 

 

 

 

 

Agro-Rydzyna bardzo ważnym dostawcą Dino

W 2022 r. produkty i towary dostarczone przez AgroRydzynę wygenerowały blisko 14% przychodów ze sprzedaży Dino Polska.

Spółka Agro-Rydzyna założona została w 1992 roku i należy do Grupy Kapitałowej Dino Polska. Specjalizuje się w produkcji świeżego mięsa, wędlin oraz przetworów mięsnych.

A co jeśli Agro-Rydzyna przerwie produkcję?

Zarówno Agro-Rydzyna, która wytwarza produkty ze świeżego mięsa, jak i Dino Polska prowadzą sprzedaż produktów spożywczych i w związku z tym, podlegają wielu przepisom dotyczącym ochrony zdrowia oraz przepisom sanitarnym mającym zastosowanie do produkcji żywności.

- Biorąc pod uwagę złożoność procesu produkcji żywności, istnieje ryzyko, że w szczególności Agro-Rydzyna nie spełni wszystkich wymogów i procedur sanitarnych, włącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny oraz monitoringu i dokonywania analiz laboratoryjnych jakości surowców i produktów gotowych. Jeżeli zakład mięsny prowadzony przez AgroRydzynę nie spełni wymogów jakościowych oraz dotyczących ochrony zdrowia i sanitarnych wynikających z odpowiednich przepisów, produkcja wyrobów ze świeżego mięsa może zostać ograniczona lub nawet przerwana. Wystąpienie wyżej wskazanych okoliczności może wywrzeć negatywny wpływ na markę i reputację Dino Polska, a w konsekwencji na jej sytuację finansową, wyniki lub perspektywy oraz na cenę akcji spółki - podaje Dino Polska.

Grupa stara się przeciwdziałać takiemu ryzyku starannie wybierając dostawców surowców i produktów oraz monitorując przestrzeganie zgodności działalności z wewnętrznymi systemami dotyczącymi bezpieczeństwa i jakości żywności (w tym HACCP) oraz z przepisami prawa żywieniowego.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (12)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum