Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dodatek inflacyjny dla pracowników Biedronki?

Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor HR Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka, przekonuje w rozmowie z money.pl, że pensje w sieci będą rosnąć. Związkowcy chcą 4 tys. zł netto i omawiają tę kwestię z pracodawcą.
Reklama

Już się przygotujemy na podwyżki w 2023 r. Nie mamy jeszcze dokładnych kwot, ale już teraz wiemy, że będzie to bardzo znacząca pozycja w budżecie na przyszły rok. Nawet bardzo znacząca - mówił podczas debaty money.pl Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor HR Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Wspólna reprezentacja związkowa pracowników Jeronimo Martins Polska wnioskuje do pracodawcy o jednorazowe świadczenia inflacyjne w wysokości 4 tys. zł netto. Dodatek miałby zostać przyznany dla tych, których miesięczne wynagrodzenie nie przekracza 12 tys. zł brutto. 21 września br. odbywa się w tej sprawie spotkanie z pracodawcą. Wypłata dodatku miałaby nastąpić nie później niż do 1 października 2022 r.

Ile teraz zarabia się w Biedronce?

W sklepach sieci Biedronka na stanowisku sprzedawca-kasjer płaca wynosi od 3460 do 4090 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy (obejmuje płacę zasadniczą, nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności oraz miesięczną premię). Na stanowiskach pracownik sklepu lub kasjer stawki są niższe i wynoszą 3400-3940 zł brutto ze względu na okrojony zakres obowiązków.

Całość na money.pl.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum