Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dolnośląskie: Radny powiatu jaworskiego z zarzutem kradzieży przesyłki kurierskiej

Radny powiatu jaworskiego i prezes miejskiej spółki komunalnej Michał Cz. usłyszał zarzut kradzieży przesyłki kurierskiej. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia, a po skazaniu też utrata mandatu radnego i stanowiska – poinformowała Gazeta Wrocławska.
Reklama

Dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa w Jaworze, a radnemu przedstawiono już formalnie zarzut. Michałowi Cz. po ewentualnym prawomocnym skazaniu grozi również utrata mandatu radnego i posady szefa w Gminnej Spółce Wodno-Ściekowej Młynówka.

"Pan Michał Cz. przyznał się do zarzucanego czynu" - powiedziała w rozmowie z gazetą Lidia Tkaczyszyn rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, która nadzoruje postępowanie. Wyjaśniła, że chodzi o art. 278 Kodeksu karnego, tj. przywłaszczenie sobie rzeczy ruchomej.

"W świetle ustaleń dowodowych pan Michał Cz. miał się dopuścić tego czynu 10 września poprzez przywłaszczenie przesyłki kurierskiej, która nie należała do niego" - wyjaśniła prokurator Tkaczyszyn.

Dodała, że sprawa kradzieży przesyłki ujrzała światło dzienne po tym, gdy poszkodowany mieszkaniec Jawora nie otrzymał zamówionego towaru. Złożył w firmie kurierskiej reklamację, a obwiniony przez firmę pracownik firmy postanowił wszystko zweryfikować na miejscowym monitoringu.

Ten nie pozostawił wątpliwości, że przywłaszczenia dokonał prezes miejskiej spółki oraz radny powiatu Michał Cz. "Policja przeszukała jego mieszkanie i ujawniła skradzioną przesyłkę" - powiedziała prokurator Tkaczyszyn.

Wyjaśniła, że Michał Cz. miał szansę uniknąć odpowiedzialności, bo adresat przesyłki wraz z kurierem doręczającym paczki żądali zwrotu ukradzionego towaru polubownie, ale podejrzany odmówił. Jak podano w artykule gazety Michał Cz. - teraz na użytek prawdopodobnego procesu przyjął postawę zgoła inną. "Podejrzany wyraził skruchę" - przekazała prokurator.

Michał Cz. jest nie tylko radnym i szefem komisji rewizyjnej w powiecie jaworskim, ale bardzo aktywnym komendantem Hufca ZHP oraz szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworze.

Gazeta podała, że radny jest członkiem klubu EB Razem, który w wyborach samorządowych startował pod auspicjami burmistrza Jawora Emiliana Bery. W artykule przypomniano, że burmistrz również ma problemy karne i ciąży na nim zarzut żądania oraz przyjmowania łapówek od szefa miejskiej spółki, w zamian za co ten miał zachować stanowisko.

"Proces rozpoczął się przed Sądem Rejonowym w Złotoryi. Obaj samorządowcy pojawiają się na eventach organizowanych przez zbliżony do Platformy Obywatelskiej ruch +Tak! Dla Polski+" - napisano w Gazecie Wrocławskiej.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum