Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dolnośląskie: Zatrzymano kuriera podejrzanego o wykradanie biżuterii z paczek

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali kuriera podejrzanego o wykradanie biżuterii z paczek. 30-latek miał przywłaszczyć sobie mienie o łącznej wartości ok. 6,5 tys. zł. Grozi mu teraz do pięciu lat więzienia.
Reklama

Jak przekazał w środę mł. asp. Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji, pracownik firmy kurierskiej działającej na terenie Wałbrzycha próbował uczynić sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. "Najpierw w grudniu zeszłego roku wykradł z jednej z paczek biżuterię, a następnie powtórzył to dwukrotnie w styczniu, wyjmując wyroby jubilerskie ze złota z przesyłek" - powiedział.

Jak wyjaśnił, proceder ten szybko wyszedł na jaw, kiedy niezadowoleni klienci zwrócili do nadawcy przesyłki, a całą sprawą zainteresowali się policjanci.

"Zaalarmowani o podejrzeniu popełnienia kilku przestępstw funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy szybko ustalili, że odpowiedzialnym za przywłaszczenie sobie cudzego mienia o łącznej wartości około 6,5 tysiąca złotych jest 30-letni kurier rozwożący paczki do klientów" - dodał policjant.

Mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany, a policjanci w toku wykonanych czynności zabezpieczyli wyroby ze złota, które mogą pochodzić z przestępstwa. Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty dokonania kradzieży, do których 30-latek się przyznał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd; grozić może mu kara do pięciu lat więzienia.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum