Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dostawca perfum dla Empiku i Smyka z ptzychodami na poziomie 180 mln zł

Primavera Parfum, polski dystrybutor e-commerce, zamknął zeszły rok z wynikiem ponad 180 mln zł przychodów ze sprzedaży, z czego blisko połowę stanowiły obroty w sektorze e-commerce.Oznacza to wzrost o ponad 10 proc. rdr.
Reklama

Poza dostarczaniem towarów do własnych sklepów w Grupie – m.in. Perfumeria.pl czy Tagomago.pl, dystrybutor e-commerce zaopatruje największych graczy, na czele z Empikiem, Smykiem czy Allegro. Poprawa obrotów to w dużej mierze zasługa „pędzącego" sektora e-commerce. Przychody z tego obszaru wyniosły w zeszłym roku 81,50 mln zł i były wyższe o 35,8 % niż rok wcześniej.
– Sprzedaż online generuje dzisiaj ok. 8-proc. całego handlu detalicznego. Możliwość realnego wsparcia sprzedażowego w Internecie połączona z oferowanymi usługami w zakresie e-marketingu, przełożyły się na pozyskanie kilku dużych klientów w zeszłym roku. Dołączyły do nas m.in. takie marki jak Reckitt Benckiser, Unilever czy Unimil – wylicza Janina Karasek, dyrektor ds. rozwoju w Primavera Parfum.

Zysk ze sprzedaży firmy to 5,14 mln zł (wzrost r/r o 38,2%), a zysk z działalności operacyjnej (EBIT) - 5,07 mln zł (wzrost r/r o 33,9%). Zysk netto wyniósł 3,98 mln z i był wyższy niż rok wcześniej o 39%.

Firma pod koniec 2018 roku wprowadziła do oferty usługę dropshippingu. W zeszłym roku w firma wysłała w ten sposób ponad 350 tys. paczek. W I kw. 2020 roku wysyłki dropshippingowe sięgnęły ponad 120 tys. sztuk.
Spółka prowadzi też ekspansję zagraniczną. W grudniu zeszłego roku portfolio rynków eksportowych poszerzyło się o Chiny, dzięki nawiązanej współpracy z należącą do Alibaby, platformą zakupową Tmall. Aktualnie w gronie chińskich partnerów Primavera Parfum znajduje się kilka serwisów z tego kraju. Niedawno spółka poinformowała o uruchomieniu usługi wprowadzania polskich marek, nie tylko kosmetycznych na ten rynek.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum