Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dr. Oetker z limitowaną edycją - Zielonego Kopca Kreta

Z okazji 20. rocznicy znanego Polakom Kopca Kreta, Dr. Oetker wypuszcza na rynek edycję limitowaną - zielony Kopiec Kreta, który swoją zieloną barwę zawdzięcza algom Chlorella. Nowy produkt jest dostępny na partnerskiej platformie Dr. Oetkera - Wszystkiegoslodkiego.pl.
Reklama

Kopiec Kreta został wprowadzony w Niemczech w 1999 roku jako jedno z kilku ciast linii Trend Backmischungen. Inspiracją dla linii były m.in. nowatorskie przepisy publikowane w czasopiśmie „Gugelhupf”, wydawanym przez Back-Club Dr.Oetkera. Receptury zawierały wyrafinowane składniki, a przygotowanie było nieskomplikowane.

Kopiec Kreta móżna kupić również m.in. w Niemczech, Austrii, Turcji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i Słowacji.

Receptura Kopca Kreta na przestrzeni lat nie zmieniała się, ale za to na różnych rynkach pojawiały się alternatywne warianty smakowe tego oryginalnego ciasta. W Polsce mogliśmy spróbować:  Kopiec Kreta Truskawka, a także Kopce Kreta Sernik i Czekoladowy również edycje limitowane.

Z okazji 20 urodzin Kopca Kreta w Polsce Dr. Oetker, prócz obecnej nowości – Kopiec Kreta ZIELONY, dostępny jest również NOWOŚĆ: Kopiec Kreta CZARNY - Edycja limitowana. Kopiec Kreta czarny swoją ciemną barwę zawdzięcza dodatkowi czarnego kakao i węgla roślinnego.

Kopiec Kreta w 2002 roku pobił w Polsce rekordy sprzedaży i przełamał barierę dotyczącą ciast w proszku. Na rynku polskim, w ujęciu wartościowym zajmuje 3 pozycję w całej kategorii ciast. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum