Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dumpingowe ceny importowanych serów? KZSM prosi UOKiK o interwencję

KZSM Zw. Rew. wystosował pismo do Marka Niechciała, prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z prośbą o podjęcie stosownych działań w związku ze wzmożonym importem serów dojrzewających, których cena może być dumpingowa.
Reklama

W piśmie tym czytamy, iż do Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich napływają liczne sygnały o wzmożonym imporcie serów dojrzewających. Waldemar Broś, prezes KZSM, w piśmie zwraca uwagę, że nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie cena importowanych serów. Według informacji KZSM, cena tych serów waha się w granicach 2,30-2,50 euro/kg co potwierdzają ostatnie notowania Sparks Polska z dnia 1 grudnia 2017 r. według których cena serów importowanych wynosiła 9,5-10 złotych za kilogram. - Naszym zdaniem cena ta jest nieadekwatna do średniej płaconej rolnikom w Unii Europejskiej. W związku z tym należy sprawdzić, czy sery sprowadzane do Polski nie są w cenach dumpingowych tj. poniżej kosztów ich wytworzenia – pisze prezes Broś.

- Pragniemy podkreślić, że przy takich cenach serów niewprowadzanych na polski rynek spółdzielnie zostaną zmuszone do znacznego obniżenia cen serów i cen skupu mleka dla rolników, które mogą ukształtować się na poziomie złotówki, co może doprowadzić do upadku wielu gospodarstw i zakładów przetwórczych – czytamy w piśnie skierowanym do UOKiK-u.

Mając na względzie dalszy rozwój produkcji i przetwórstwa mleka w Polsce, prezes KZSM prosi o podjęcie odpowiednich działań.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum