Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dyrektor Polomarketu o podatkach: Oby nowy rząd nie wylał dziecka z kąpielą

Zdaniem Mirosława Podeszwika, dyrektora generalnego POLOmarketu,  dobrze by było, gdyby nowo tworzący się rząd, mający może i dobre intencje, nie wylał dziecka z kąpielą. Podeszwik chciałby, żeby podatek, jeżeli już musi powstać, nie niszczył polskich przedsiębiorstw. Bo jeżeli rząd zabierze sieciom zyski, nie będą w stanie się rozwijać - podaje portal biznes.pl.
Reklama

Mirosław Podeszwik liczy na szersze konsultacje, z uwzględnieniem głosów przedstawicieli polskich sieci, nie tylko spożywczych, a także znaczących polskich przedsiębiorstw innych branż handlowych. Jego zdaniem handel w Polsce jest dosyć silną gałęzią, w większości zdominowaną przez zachodnie sieci handlowe, a rentowność polskich sieci spożywczych jest bardzo niska. Rentowność wiodących zagranicznych sieci handlowych jest niewspółmiernie wyższa, głownie poprzez znacznie niższe zatrudnienie.

Szef Polomarketu uważa, że szkoda by było, gdyby rząd w sposób nieprzemyślany i bez konsultacji wprowadził tę ustawę. Jego zdaniem pod uwagę powinna być brana nie powierzchnia sklepu, ale obroty i rentowność firmy, jest wtedy duża szansa, że zostanie to zrobione sprawiedliwie. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum