Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dyrektor PSD: Sprzedaż LfL rośnie, wzmacniamy potencjał sieci Gama

– Całe PSD od trzech lat notuje wysokie wzrosty sprzedaży LfL. Sklepy Gama w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. odnotowały wzrost o 5,63 proc. Spółka PSD działa na zasadach partnerstwa pomiędzy hurtownikiem a detalistami – Eurocash i spółdzielnie Społem mają po 50 proc. udziałów. To powoduje, że wśród celów PSD jest zarówno planowany wzrost sprzedaży detalicznej, jak również wzrost zakupów w Eurocash Dystrybucja. Oba cele, jak również planowany przez akcjonariuszy wynik spółki na koniec roku, są realizowane  – mowi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Małgorzata Więch, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju PSD.
Reklama

Ile spółdzielni współpracuje z Eurocashem? Jaka jest liczba sklepów pod szyldem Gama?

Sklepy i spółdzielnie zrzeszone w ramach PSD działają niezależnie od Eurocash (bliska współpraca na linii detalista – hurtownia). Obecnie w grupie PSD zrzeszonych jest 700 sklepów, z czego 320 działa pod szyldem Gama. Wśród naszych partnerów są 83 spółdzielnie Społem i spółki pospółdzielcze, 5 gminnych spółdzielni i 20 prywatnych przedsiębiorców. Tegoroczna ekspansja opiera się na wszystkich tych źródłach oraz prowadzone są rozmowy z innymi, mniejszymi sieciami o przyłączeniu do PSD. Celem tych działań jest wzmocnienie potencjału i uzyskanie jeszcze większych korzyści dla partnerów.

Dotychczas sklepy Gama funkcjonowały w centrach miast i na osiedlach mieszkaniowych. Obecnie, w wyniku rozszerzenia źródeł ekspansji, pojawiają się także na obszarach wiejskich oraz przy drogach komunikacyjnych. Wiele spółdzielni czy spółek z grona PSD rozwija działalność detaliczną poprzez budowę nowych obiektów handlowych w sąsiadujących gminach lub przejmuje lokale do modernizacji.

Jakie są najważniejsze plany strategiczne na rozwój PSD? 

PSD pozostaje największą i najsilniejszą organizacją w środowisku spółdzielni Społem, a blisko połowa sklepów działa pod wspólnym logo. Co roku znacząco zwiększa się liczba sklepów Gama. Pod koniec 2016 r. wprowadziliśmy również markę własną Gama, która dzisiaj obejmuje 55 produktów z różnych kategorii. Marka ta wyróżnia sklepy asortymentowo, promuje logo sieci oraz generuje dla właścicieli większą marżę. Stanowi już ponad 1 proc. udziału w sprzedaży sieci Gama.
PSD od dwóch lat mocno inwestuje również we wsparcie sprzedaży detalicznej swoich partnerów. Poza takimi działaniami jak gazetka, plakaty weekendowe, billboardy czy program lojalnościowy na otwarcie Gamy, w sklepach ciągle coś się dzieje. W ciągu roku PSD realizuje pięć programów marketingowych skierowanych do konsumentów. Są to m.in. loteria "Łączymy pokolenia", gdzie wygrać można rower w każdym sklepie Gama, "Prosto do nagrody", gdzie główną wygraną jest samochód, oraz "Gama na gwiazdkę" z kilkoma tysiącami nagród pod choinkę.

Prowadzone są również akcje wizerunkowe promujące jakość produktów świeżych: wyrobów mięsno-wędliniarskich, pieczywa, ciasta własnej produkcji oraz owoców i warzyw. Maskotka Misia Gamusia odwiedza przedszkola zlokalizowane blisko sklepów w ramach dwóch akcji: „Bezpieczeństwo na drodze” i „Segregacja śmieci”.

Głównym celem organizacji na najbliższe lata jest dalszy rozwój poprzez pozyskanie nowych partnerów, jak i poszukiwanie najlepszych lokalizacji na nowe sklepy obecnych uczestników. Stawiamy nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość oferowanych przez sklepy usług i poziom sprzedaży.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum