Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Dyskonty Czerwona Torebka zlikwidowane, ale spółka w likwidacji sprzedana za ok. 32 mln zł

Jak wynika z komunikatu Grupy Czerwona Torebka strata netto z działalności kontynuowanej została obniżona prawie czterokrotnie na skutek sprzedaży projektów convenience (Małpka Express -  red.) i dyskontowego (Dyskont Czerwona Torebka). Poprzednio spółka informowała o likwidacji projektu Dyskont Czerwona Torebka, ale następnie sprzedała spółkę w likwiadacji za ok. 32 mln zł spółce Dystrybucja Integrator.
Reklama

27 maja spółka Czerwona Torebka oraz Sowiniec Fundusz Inwestycyjny Zamknięty dokonali sprzedaży 500.000 akcji imiennych serii A spółki "DER" S.A. w likwidacji (dawne brzmienie firmy: "Dyskont Czerwona Torebka" S.A. w likwidacji) stanowiących 100 proc. w kapitale zakładowym DER. Akcje zostały sprzedane na rzecz firmy Dystrybucja Integrator z siedzibą w Poznaniu.

Sprzedaż akcji spółki DER dokonana została za pośrednictwem domu maklerskiego.

Cena sprzedaży za akcje DER wyniosła 6.400 zł i jej zapłata nastąpiła w terminie do 30 czerwca 2015 r. Natomiast w odniesieniu do sprzedaży akcji DER dokonanej przez Sowiniec FIZ cena sprzedaży za akcje DER wyniosła 31.993.600 zł. Zapłata  została dokonana w następujący sposób: 100 tys. zł wpłacone do 27 czerwca 2015 oraz 31.893.600 zł, które mają zostać wpłacone w terminie 3 lat od daty transakcji, czyli do 27.05.2018 roku, przy czym odroczona płatność zostanie powiększona o odsetki obliczone według stopy procentowej WIBOR 3M+4%.
W wyniku zrealizowania opisanej wyżej transakcji spółka Czerwona Torebka i Sowiniec FIZ nie posiadają już żadnych akcji DER. Natomiast Dystrybucja Integrator Sp. z o.o. posiada 500.000 akcji DER, stanowiących 100 proc. w kapitale zakładowym.

Prezesem spółki Dystrybucja Integrator jest Tadeusz Mrozek, który jest również prezesem Przedsiębiorstwa Presspo SA z Poznania. Firma w 2010 r. kupiła 35 dyskontów Biedronka. Presspo to firma poligraficzno-wydawnicza.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum