Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

E-commerce na EEC Online już 19 maja

Jak zwykle w maju zapraszamy na Europejski Kongres Gospodarczy. W tym roku jednak nie do Katowic, a do Internetu. 19 maja 2020 r. w godzinach 10.45-12 będziemy dyskutować o sile rynku E-commerce w Polsce. Jego ewolucji w czasie pandemii i po odmrożeniu gospodarki.
Reklama

ZAREJESTRUJ SIĘ!

Pandemia COVID-19 wywróciła nasz świat do góry nogami. Cyfrowa rewolucja w handlu dokonała się w ekspresowym tempie, a kanał online okazał się gwiazdą wzrostów. Jak zmieni to handel tradycyjnym? W przypadku e-grocery zainteresowanie przerosło możliwości. Eksperci sugerują, że po tym kryzysie lańcuchy dostaw staną się: krótsze, bardziej elastyczne, bezpieczniejsze, wzrośnie popyt na magazyny, rozwiną się płatności online, zakupy w formule click&collect i dostawy bezstykowe, zaś konsument będzie wydawał pieniądze rozważniej.

Czy tak się stanie? Prognozami na temat przeobrażeń rynku podzieli się Natalia Hatalska, założycielka Infuture Institute w wystąpieniu otwierającym sesję.

W debacie biznesowej gośćmi Edyty Kochlewskiej będą: Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju sieci Żabka, Bartosz Traczyk, prezes zarządu ING Usługi dla Biznesu, Jacek Kujawa, wiceprezes zarządu LPP, Damian Zapłata, wiceprezes zarządu Allegro, Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu sieci RTV Euro AGD.

Bartosz Traczyk, prezes zarządu ING Usługi dla Biznesu, opowie jak obecna sytuacja zmienia rynek płatności.

Informacjami na temat rozwoju rynku magazynowego podzieli się z nami Kamil Szymański, dyrektor działu powierzchni przemysłowych Savills. Jak nowa sytuacja rynek magazynów, gdy szybkość dostawy może stać się jeszcze ważniejszym kryterium zakupowym, bo kupujemy też produkty pierwszej potrzeby? Czy kierunek dostaw z Chin nadal będzie się tak prężnie rozwijał, a może ustąpi miejsca lokalnemu, bliższemu zaopatrzeniu? Jak obecna sytuacja wpłynie na przyspieszenie procesów automatyzacji i robotyzacji w magazynach?

Sesję podsumujemy rozmową o konsumencie z Szymonem Mordasiewiczem, dyrektorem panelu gospodarstw domowych GfK. Zanalizujemy zachowania konsumentów podczas Covid19. Co się utrwali? Co zaniknie? Na ile panika przeniknie do naszych decyzji? Jak oczekiwania i aspiracje konsument 4.0 zmieniły się w czasie kwarantanny.

Zapraszamy!

Po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w Internecie, EEC Online to wydarzenie, na które złożą się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. Odbędzie się w dniach 18-20 maja br., w pierwotnym terminie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Organizację największej imprezy biznesowej Europy Centralnej w dotychczasowej formule, wraz z European Tech and Start-up Days, Grupa PTWP planuje w dniach 2-4 września br.

– W trakcie przygotowań do 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego rzeczywistość zmieniła się radykalnie i w sposób, którego nikt nie przewidział. Jakie będą realia życia – także gospodarczego – w warunkach nadchodzącej recesji przy wolno ustępującej presji epidemicznej i nieznanych jeszcze scenariuszach „odmrażania” gospodarki? O tym trzeba rozmawiać już teraz – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Z wykorzystaniem nowych narzędzi, modeli i kanałów komunikacji, organizujemy EEC Online. We wrześniu chcielibyśmy spotkać się ponownie, na największej imprezie biznesowej Europy Centralnej – dodaje.

EEC Online odbywać się będzie poprzez stronę www.eecpoland.eu. Debata będzie relacjonowana będzie również na portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum