Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

E.Leclerc w 2012 roku chce zwiększyć obroty o kolejne 5 proc.

Obroty E.Leclerc Polska w 2011 roku wyniosły 2.6 mld zł i było o 5,2 proc. większe niż w 2010 roku. Na 2012 rok plany zakładają kolejny wzrost obrotów o 5 proc. Będzie to możliwe głównie dzięki poprawie wyników w przejętych sklepach Billa, które tak jak. np. dawna Billa w Ostrołęce notują wzrost obrotów o 37,8 proc.
Reklama
Dzięki nowej aranżacji sklepów i innemu ustawieniu regałów E.Leclerc pozyskał 20-30 proc. nowej powierzchni sprzedażowej.
W przekształconych sklepach Billa wzrost obrotów rozkłada się na dłuższy czas niż przewidywano. Obecnie przekształcone sklepy Billa generują ok. 12 proc. obrotów Grupy. Zakładane 25 proc. wzrostów firma przewiduje osiągnąć w ciągu 2 lat. Dzieje się tak dlatego, że klienci potrzebują więcej czasu na przekonanie się do nowego szyldu i poznanie polityki cenowej nowego sklepu. 
Obecnie E.Leclerc ma 125 679 mkw. powierzchni sprzedaży w 40 super i hipermarketach w Polsce. Dwa kolejne mają zostać uruchomione w Ełku i Szczecinie. Do firmy należy 12 stacji benzynowych. Kolejna ma zostać otwarta  w Oleśnicy.  
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum