Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

E.Leclerc wierzy w żywność ekologiczną. Detalista utworzy nową sieć sklepów

E.Leclerc ogłosił zamiar otwarcia 200 sklepów specjalistycznych z artykułami eko i bio we Francji w ciągu najbliższych pięciu lat. E. Leclerc utworzył już dedykowane temu projektowi biuro organizacyjne i zakupowe. Nazwa sieci pozostaje jeszcze tajemnicą, ale sprzedawca zarejestrował dwie marki "Le Village du Bio", podobną do linii private label produktów ekologicznych oraz "Le Marché Bio Leclerc".
Reklama

Placówki będą miały ofertę porównywalną z wiodącymi sklepami specjalistycznymi, choć detalista musiał się zmierzyć z pewnymi problemami w kwestii asortymentu.

Szef E. Leclerc stwierdził w radiu France Inter, że niektórzy dostawcy sprzedający do sieci Biocoop lub Bio C Bon wolą pozostać niszowi i sprzedawać za wyższą cenę, a także nie chcą być kojarzeni z siecią E.Leclerc.

- Dzięki tradycyjnym kanałom sprzedaży, E.Leclerc jest liderem na francuskim rynku żywności organicznej, ale pozostaje w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o sieć ekologicznych sklepów specjalistycznych. Carrefour ma już format Carrefour Bio, sieć przejęła też Greenweez, internetowego sprzedawcę zdrowej żywności. Z kolei Grupa Muszkieterów została mniejszościowym udziałowcem kooperatywy Les Comptoirs de la Bio. Niepewność dotycząca faktycznej nazwy nowego szyldu  wydaje się jednak wskazywać na to, że detalista nieco się pospieszył z wprowadzaniem nowego konceptu. Zważywszy na otoczenie rynkowe i działania konkurencji, cel 40 sklepów rocznie wydaje się (zbyt) ambitny - komentuje Gildas Aitamer z LZ Retailytics.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum