Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

EEC Startup Challenge. 15 innowacyjnych rozwiązań w finale startupowym

W tym roku do rywalizacji w EEC Startup Challenge 2023 zgłosiło się aż 213 startupów. Nie lada wyzwaniem dla grona jurorów było wyselekcjonowanie grupy 15. najlepszych. Finaliści zaprezentują się 25 kwietnia 2023 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Tego samego dnia, podczas uroczystej Gali, poznamy zwycięzców.
Reklama

Finaliści EEC Startup Challenge:

W kategorii BUSINESS PROCESSES – zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR:

• Zonifero – autorski system do zarządzania biurem, usprawniający codzienne procesy. Platforma transformuje przestrzenie ułatwiając pracownikom wybór stylu pracy. 
• ReQiu – narzędzie do oceny osobowości w formie gry komputerowej on-line, które oprócz feedbacku, pozwala na wzbudzenie zaangażowania, budzi pozytywne emocje i obniża stres w procesie oceny. 
• Staffly – autorskie testy służące do weryfikacji kluczowych cech osobowości kandydatów na stanowiska niższego i średniego szczebla. 

W kategorii CLIENT & LIFESTYLE – handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego:

• PayEye – europejski fintech o polskich korzeniach i globalnym zasięgu, który opracował pierwszy na świecie komercyjny, pełny ekosystem płatniczy – w roku 2021 system opierał się na biometrii tęczówki oka, a w 2022 r. został rozszerzony i oparty o fuzję biometrii oka i twarzy.
• Foodsi – zamysłem aplikacji jest walka z marnowaniem jedzenia. Zasada leżąca u podstaw jej funkcjonowania jest prosta – lokale, zamiast wyrzucać wciąż pełnowartościowe produkty do kosza, oferują je w niższej cenie użytkownikom ze swojej okolicy za pomocą aplikacji. 
• MAGLY – to platforma do tworzenia nowoczesnych, w pełni spersonalizowanych fabularnie atrakcji hotelowych w formie interaktywnych gier edukacyjnych, które wciągają całe rodziny. 

W kategorii ENVIRONMENT – ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów:

• Waste24 - system wspierający technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców oraz przetwórstwo odpadów. Waste 24 od momentu pojawienia się pierwszej wersji ewoluował w rolę pierwszego w Polsce systemu SaaS dla branży odpadowej;
• Biostra - technologia BIOSTRA rozwiązuje wszystkie problemy, z którymi mierzą się kompostownie, przetwarzając bioodpady w autorski nawóz stały organiczny o nazwie SOILREN.
• Hydropolis – rozwiązanie i oferowane usługi pozwalają na zbudowanie i prowadzenie farmy wertykalnej w dowolnym miejscu na świecie wraz z autorskim oprogramowaniem i automatyką Grow Wizard.

W kategorii HEALTH&BIOTECHNOLOGY – medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia:

• LabPlus – narzędzie do automatycznej analizy wyników badań laboratoryjnych – LabTest Checker, które zapewnia pacjentowi dostęp do interpretacji jego wyników badań bez angażowania lekarza.
• INVENTMED – nieinwazyjne urządzenie terapeutyczne umożliwiające przyspieszenie procesu leczenia trudno gojących się ran dzięki połączeniu działania tlenu o podwyższonym ciśnieniu, ozonu, światła terapeutycznego czerwonego i UV oraz pola magnetycznego na ranę. 
• Diagendo – innowacyjny wyrób medyczny EndoRNA umożliwia skuteczną (czułość - 94,12%, specyficzność diagnostyczna – 89,3%) metodę diagnostyki endometriozy przy użyciu techniki qRT-PCR.

W kategorii MODERN ECONOMY – przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja:

• Koenigs – ADVANCED FRAME BUILDER to plug in, który pomaga inżynierom w projektowaniu ram np. spawanych czy składanych z elementów modułowych.
• OptyMator PV – jest systemem utrzymującym i optymalizującym pracę farm fotowoltaicznych. System kolekcjonuje dane z farm PV i automatycznie wykrywa oraz przewiduje nieprawidłowości pracy takich farm. OPV minimalizuje koszty utrzymania oraz zwiększa efektywność (ilość) produkcji energii.
• ParkCash – dostosowuje opustoszałe parkingi biurowe do wymogów pracy hybrydowej, poprzez wprowadzenie systemu współdzielenia i rezerwacji miejsc parkingowych oraz mobilnego dostępu do bram oraz szlabanów. 

Prezentacja wszystkich finalistów konkursu EEC Startup Challenge odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego, tego samego dnia na uroczystej Gali zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Aby wziąć udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym należy zarejestrować się na stronie:

ZAREJESTRUJ SIĘ

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum