Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

EKIPA Holding inwestuje w Horex - drogerię online

EKIPA Investments ASI, podmiot należący do EKIPA Holding zainwestował 250 tys. zł w drogerię internetową Horex. Spółka opórcz inwestycji kapitałowej wesprze nowy brand także promocją influencer marketingową. To początek drogi inwestycyjnej Ekipy Holding, która zamierza inwestować w start-upy i spółki e-commercowe.
Reklama

W kręgu zainteresowania są podmioty z branży nowych technologii i mediów, rozrywki oraz e-commerce. Ekipa Investment ASI inwestuje w spółki na etapie pre-seed oraz seed. Wartość pojedynczej inwestycji kapitałowej to od 250 tys. zł do 1 mln zł.

Podmiot inwestycyjny grupy EKIPA zakończył 13 maja br. emisję udziałów i pozyskał 9,3 mln zł. Środki te zamierza przeznaczyć na kilkanaście projektów inwestycyjnych.

Dzięki zastosowanemu modelowi dropshipping/order4order, dedykowanemu systemowi, drogeria Horex wykorzystała istniejącą infrastrukturę i połączyła się bezpośrednio z największymi w Polsce dystrybutorami kosmetyków, dając klientowi w jednym miejscu ponad 30 000 produktów od ponad 1200 producentów, znajdujących się w 580 kategoriach produktowych, bez konieczności posiadania magazynu, towaru oraz pracowników niezbędnych do ich wysłania.

Dzięki temu zespół Horex, zbudowany z osób z doświadczeniem w takich firmach jak Eobuwie, Cinkciarz, Neonet oraz Rossmann, skupia się głównie na budowaniu pozycji na rynku beauty online - podaje spółka.

Horex.pl SA to spółka z Zielonej Góry. Jako beneficjent rzeczywisty ujawniony jest Andrzej Horoszkiewicz. Prezesem zarządu jest Tomasz Bryk.  W 2020 roku firma dostała z Polskiego Funduszu Rozwoju pomoc kryzysową w wysokości 734,9 tys. zł

EKIPA Holding po finalizacji połączenia z BBI S.A. jest od 11 maja 2022 r. notowana na rynku NewConnect.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum