Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ekologiczne doniczki z odpadów w Castoramie

W polskich oddziałach sieci Castorama jest ok. 1500 ton folii opakowaniowej rocznie. Marka szukała rozwiązań pozwalających stworzyć z odpadu produkt na półki sklepowe. W ten sposób, we współpracy z Deko Eko i Stena Recycling, powstały ekologiczne doniczki.
Reklama
  • Deko Eko do współpracy zaprosiło Stena Recycling, która posiada we Wschowie jedną z najnowocześniejszych linii recyklingu folii LDPE. Współpraca pomiędzy firmami zaangażowanymi w projekt pozwoliła na stworzenie „eko logicznej doniczki” – cyrkularnego produktu, którego skład stanowi w 50% przetworzona folia LDPE (w przypadku większych rozmiarów jest to 40% by utrzymać pożądaną sztywność).
  • Wytworzone doniczki mają doskonałą jakość, a cały proces w 100% odbywa się w Polsce pomiędzy trzema podmiotami. 

Wyjątkowość i nowatorstwo tego projektu polega na wykorzystaniu własnych odpadów jako surowca do stworzenia produktu. Ciągle niewiele jest podobnych przykładów bezpośredniego, wykorzystania odpadów w produkcji. Innowacyjność rozwiązania tkwi też w tym, że obieg materiałów zostaje zamknięty najkrótszą możliwą drogą – Piotr Bober, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.

W przypadku projektu z Castorama i Deko Eko, odpad – folia LDPE stała się granulatem, czyli surowcem, z którego powstały ekologiczne donice. Tym samym materiał został zawrócony do obiegu. Instalacja we Wschowie pozwala na recykling około 15 tys. ton folii opakowaniowej rocznie. Stena Recycling pozyskuje materiał od klientów z całej Polski. Jest to głównie odpad powstający w procesach rozpakowywania produktów, podzespołów oraz części, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa w produkcji. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum