Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ekspansja Lidla na Wyspach nabiera tempa. Sieć wybuduje magazyn o pow. 1 mln stóp kw.

Niemiecka sieć dyskontowa Lidl ogłosiła plany budowy największego swojego magazynu w Wielkiej Brytanii. Magazyn o powierzchni  jednego miliona stóp kwadratowych (ok. 93 tys. mkw.) zostanie wybudowany w pobliżu Houghton Regis, Bedfordshire – informuje bbc.com. To jeden z elementów ekspansji Lidla w Wielkiej Brytanii, sieć w następnych dwóch miesiącach zamierza otworzyć tam pięć nowych sklepów.
Reklama

Nowe regionalne centrum dystrybucyjne powstanie na 23-hektarowym obszarze, będzie ponad dwukrotnie większe niż jakikolwiek inny z piętnastu obecnych magazynów Lidla w Wielkiej Brytanii i utworzy do 1000 nowych miejsc pracy. Lidl UK informował, że w latach 2017-18 zainwestuje w Wielkiej Brytanii 1,45 mld funtów.

Firma należąca do niemieckiej grupy Schwarz twierdzi, że nowe centrum będzie obsługiwać rosnącą sieć londyńskich sklepów.

Obecnie Lidl posiada 690 sklepów w Wielkiej Brytanii. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy firma zamierza otworzyć pięć nowych placówek w Londynie - w Shepherds Bush, Walthamstow Central, South Ruislip, Hornchurch i Rosehill - i planuje budowę kolejnych pięciu magazynów.

Przypomnijmy, że według danych Kantar Worldpanel, Lidl jest obecnie najszybciej rozwijającą się siecią supermarketów w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z danymi Kantar Worldpanel, w okresie 12 tygodni zakończonych 5 listopada 2017 r. Lidl posiadał 5,1 proc. udziału w rynku. Oznacza to, że znajduje się niemal na poziomie Waitrose, który ma 5,3 proc. udziałów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum