Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ekspert: Branża mięsna musi przejąć rolę innowatora

- Już od sierpnia 2018 roku wegetarianie będą mogli zjeść w IKEA specjalne hot-dogi. To duża zmiana i należy się spodziewać, że w dużym stopniu uderzy ona w branżę mięsną. Powinno to być sygnałem dla branży, że to sami producenci muszą przejąć rolę innowatora. W przeciwnym razie bardzo szybko znajdą się w ogniu krytyki - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Patrycja Ogrodnik, Brand Manager Agencji Freebee.
Reklama

Patrycja Ogrodnik jest zdania, że trend wegetariański jest już na tyle silny, że niektóre marki, obok klasycznych produktów mięsnych, chcą zaoferować produkty wegetariańskie. Uważa, że firmy z branży mięsnej muszą dziś śledzić nie tylko konkurencję, ale także nie zamykać się na trend wegetarianizmu i weganizmu.

- Analiza konkurencji i śledzenie trendów spożywczych, czyli m.in. wegetarianizmu, weganizmu, bio- i ekożywności nigdy nie powinny się kończyć. Marki z branży mięsnej muszą edukować, nie zaś być edukowane, a nie będą mogły tego robić bez przemyślanej strategii swoich działań i stałego dopływu wiedzy. O sukcesie w komunikacji w social media decyduje dobry research na start, spójna i przemyślana strategia uwzględniająca potencjalne działania kryzysowe oraz stała analiza działań i szybkie reagowanie na zapytania i potrzeby konsumentów we wszystkich kanałach komunikacji na linii klient – marka. I żadnego z tych elementów nie warto zaniedbywać nie tylko przed rozpoczęciem działań, ale również w trakcie ich trwania, gdyż niektóre mogą wymagać weryfikacji - mówi.

Więcej na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum