Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ekspert: Netto wykazało się odwagą przejmując Tesco, kryzys sprzyja odważnym

- To bardzo śmiały ruch Duńczyków. Trzeba podkreślić ich odwagę, zwłaszcza że mamy kryzys gospodarczy i wiele firm wstrzymuje się z takimi inwestycjami. Z drugiej strony kryzys często sprzyja odważnym, którzy nie wahają się korzystać z okazji. Tesco od dłuższego czasu borykało się z ogromnymi problemami, nie tylko w Polsce. Brytyjczycy poszukiwali okazji do sprzedaży - komentuje dzisiejszą informację o przejęciu Tesco Polska przez właściciela sieci Netto Wojciech Chromik, menedżer Grant Thornton.
Reklama

Te dwa kryzysy (kryzys Tesco oraz kryzys gospodarczy wywołany pandemią COVID-10) mogły być, zdaniem naszego rozmówcy, decydujące w przypadku tej transakcji

- Sieć Netto zamierza mocno rozwijać swój nowy koncept Netto 3.0, który ma być rozwinięciem klasycznego dyskontu. Kilka takich placówek w Polsce już działa. Na pewno ta transakcja wpisuje się w program ekspansji duńskiej grupy na naszym rynku. Warto wspomnieć, że Tesco posiada wśród swoich placówek także duże powierzchnie - ok. 60 z nich o powierzchni w granicach w 10 tys. m.kw. Ponadto galerie, w których mieściły się hipermarkety. Ciekawe jest, jakie plany duńska sieć dyskontowa ma wobec tych największych powierzchni - zastanawia się ekspert.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum