Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Emperia złoży w sądzie oficjalne stanowisko wobec pozwu Eurocash

Emperia Holding otrzymała z sądu odpis pozwu wniesionego przez Eurocash w sprawie o uchylenie uchwały NWZA Emperii zmieniającej statut spółki. Emperia w ciągu miesiąca ma odnieść się do pozwu.
Reklama

Zarząd Emperii poinformował, że w dniu 5 marca 2018 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XVI Wydział Gospodarczy, doręczył spółce odpis pozwu wniesionego przez Eurocash SA, w sprawie o uchylenie uchwały nr 2 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Emitenta z dnia 20 grudnia 2017 roku w sprawie zmiany Statutu.

- Jednocześnie ww. Sąd zobowiązał Emitenta do złożenia odpowiedzi na Pozew w terminie 1 miesiąca. Emitent nie zgadza się z argumentami podniesionymi przez Eurocash w treści Pozwu, a także podejmie wszelkie przewidziane prawem działania zmierzające do ochrony interesu Emitenta, a w szczególności w wyznaczonym terminie złoży stosowną odpowiedź na Pozew – poinformowała Emperia. 

Przypomnijmy, że  w dniu 20 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emperia Holding zdecydowało o zmianach w statucie spółki. Zmiany związane są z wezwaniem ogłoszonym przez Maxima Grupe na akcje Empoerii i zakładają pozbawienie udziałowców prawa żądania odkupu akcji do 31 stycznia 2019 r. w sytuacji, gdyby litewski inwestor Grupa Maxima nabył w wezwaniu co najmniej 51 proc. kapitału. Uchwała została poparta przez akcjonariuszy reprezentujących około 98 proc. głosów obecnych na walnym zgromadzeniu, jednak jeden z udziałowców, Eurocash, zgłosił  sprzeciw wobec uchwały.

Przyjęcie uchwały przez akcjonariuszy było spełnieniem jednego z warunków wezwania ogłoszonego przez Maxima Grupe, które zostały określone w umowie inwestycyjnej zawartej 23 listopada 2017 roku. Na podstawie umowy inwestycyjnej litewski inwestor ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Emperii po cenie 100 zł za akcję. Wezwanie obejmuje 12.342.027 akcji Emperia Holding stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki. Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 14 grudnia 2017 roku i potrwa do 14 marca 2018 roku.

8 stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie, XVI Wydział Gospodarczy wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia Eurocash SA, o uchylenie wspomnianej uchwały w sprawie zmiany statutu, poprzez wstrzymanie wykonania tej uchwały.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum