Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Esotiq & Henderson udziałowcem e-platformy Vosedo

Esotiq & Henderson S.A. zawarła warunkową umowę inwestycyjną, zgodnie z którą obejmie 33 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Vosedo S.A., tworzącej multibrandową platformę sprzedaży - sklep internetowy vosedo.com, w którego ofercie znajdą się produkty wiodących marek bielizny, homewear, beachwear, kosmetyków, perfum, rajstop, skarpet i akcesoriów.
Reklama

Kluczowymi partnerami inwestycyjnymi w projekcie VOSEDO są Esotiq & Henderson S.A., lider polskiego rynku bieliźnianego; Oponeo.pl S.A., lider polskiego rynku sprzedaży online w kategorii motoryzacja, który obejmie 33% akcji w kapitale zakładowym Vosedo S.A.; Patronado Limited - akcjonariusz Esotiq & Henderson S.A., który obejmie 32% akcji w kapitale zakładowym Vosedo S.A. oraz Sławomir Rybka – prywatny inwestor, który obejmie 2% akcji w kapitale zakładowym Vosedo S.A.

VOSEDO rozpocznie działalność na przełomie I i II kwartału

- Synergiczne zaangażowanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia oraz zaufanie klientów zdobyte przez partnerów inwestycyjnych VOSEDO w wieloletniej działalności e-commerce są solidną podstawą do stworzenia sklepu on-line o silnej pozycji konkurencyjnej na polskim i europejskim rynku. Zgodnie z założeniami sklep internetowy VOSEDO rozpocznie działalność na przełomie I i II kwartału bieżącego roku, a kapitał zakładowy spółki po dokonaniu inwestycji będzie wynosił 1.562.700,00 zł. Wartość inwestycji Esotiq & Henderson S.A. w projekt VOSEDO wyniesie 6.000.014,79 zł. Zamiarem inwestorów Vosedo S.A. jest wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w perspektywie około pięciu lat od daty rozpoczęcia przez spółkę działalności. Realizacja umowy inwestycyjnej w zakresie obejmowania przez inwestorów akcji Vosedo S.A. nastąpi pod warunkiem uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji - podano w komunikacie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum