Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Euro 2020: Heineken nie dla piłkarzy wyznania muzułmańskiego

UEFA ogłosiła, że na konferencjach prasowych butelki piwa Heineken nie będą ustawiane przed piłkarzami, którzy są wyznania muzułmańskiego. To pokłosie incydentu z Paulem Pogbą.
Reklama

Paul Pogba, gwiazda francuskiej reprezentacji, usunął ze stołu konferencyjnego butelki piwa Heineken.Piłkarz tłumaczył, że jest pobożnym muzułmaninem, a w tej religii alkohol jest zakazany. Heineken to jeden ze sponsorów Euro 2020. Butelki tego piwa znalazły się na stole podczas konferencji prasowej po wygranej Francji nad Niemcami. Wylądowały one jednak pod blatem.

Wcześniej świat obiegły zdjęcia z konferencji prasowej Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdjął ze stołu butelki Coca-Coli - produktu innego sponsora Euro 2020 i zaapelował o picie wody.

Jak się okazuje, to zachowanie Paula Pogby miało większy wpływ na organizatorów Euro 2020 niż gest Cristiano Ronaldo. Brytyjski dziennik 'The Telegraph' donosi bowiem, że UEFA nakazała, aby podczas konferencji prasowych butelki Heinekena nie były ustawiane przed piłkarzami wyznania muzułmańskiego. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum