Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Eurocash: Poprzednie lata nas wzmocniły

- Dla Eurocash, 2018 rok był czasem wzmożonej pracy nad zwiększeniem efektywności biznesu hurtowego. Udało się nam się uporać ze wszystkimi problemami, które ciążyły nam w poprzednim roku. Dziś możemy stwierdzić, że poprzednie lata wręcz nas wzmocniły. Widać to po wynikach naszej części hurtowej, której sprzedaż urosła powyżej oczekiwań wszystkich. Co więcej dzięki wdrożonym procesom optymalizacyjnym nasza EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) rosła w jeszcze szybszym tempie - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash.
Reklama

 – By wzmocnić skalę działania i przełożyć synergie z tym związane na niezależnych przedsiębiorców podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu ekspansji w biznesie detalicznym. W poprzednim roku przejęliśmy sklepy EKO, w połowie bieżącego roku przejęliśmy sieć Mila. Czeka nas w tej chwili integracja tych przedsiębiorstw razem z Delikatesami Centrum. Co więcej ogłosiliśmy na początku roku plan otwarcia 900 sklepów w kolejnych latach. Taka sieć małych supermarketów jest budowana w oparciu o wysokie standardy, zwłaszcza w doborze asortymentu i przy użyciu nowoczesnych technologii. Przyłączyć się do niej może każdy lokalny przedsiębiorca, który nie musi martwić się o wysokie koszty testowania nowoczesnych rozwiązań, gdyż te rozłożone zostają na ponad 1 500 sklepów łącznie – mówi przedstawiciel Eurocashu.

– Skoro podsumowujemy rok, to nie mógłbym nie wspomnieć również o tym, że w 2018 roku podjęliśmy decyzję o sprzedaży 100% akcji PayUp Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie E-Płatności (PeP). Decyzja ta pozwoli nam w pełni skupić się na naszej podstawowej działalności –  dodał nasz rozmówca.

Zapytany o plany i cele na 2019 rok, Jacek Owczarek odpowiada: – Będziemy skupieni na konsekwentnej realizacji naszej strategii. Dlatego też, jeśli chodzi o detal – skupimy się przede wszystkim na procesach integracji Eko i Mili. Nie chodzi tutaj tylko o sam proces rebrandingu, ale bardziej kompleksowe podejście, dotyczące wspólnych systemów IT, czy platform i rozwiązań dystrybucyjnych. Chcemy stworzyć ustandaryzowaną i jednorodną sieć sklepów. Mamy świadomość, że będzie to trudny i czasochłonny proces, ale wiemy, że warto ten wysiłek podjąć. W 2019 roku skupimy się również na dalszym rozwoju projektu dostaw produktów świeżych. Obecnie blisko 75% sklepów Delikatesy Centrum korzysta z tego projektu, a w przyszłym roku zamierzamy udostępnić tę platformę sklepom zrzeszonym w pozostałych sieciach franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash – mówi.

– W hurcie zamierzamy się skupić na implementacji eurocash.pl  wśród klientów wszystkich naszych formatów. W pierwszej kolejności skupimy się na klientach Eurocash Alkohole. Platforma daje ogromne możliwości właścicielom sklepów, zależy nam by mogła ona ułatwiać pracę nie tylko osobom dokonującym zakupów w Eurocash Dystrybucja – dodaje Jacek Owczarek.

Głównym celem, zarówno w 2019 roku i latach kolejnych będzie wspieranie współpracujących z nami przedsiębiorców. – Ten cel przyświeca wszystkim naszym decyzjom biznesowym. Poza rozwojem oferty detalicznej i hurtowej, skupimy się mocno na ich wsparciu również w zakresie edukacji – mam tutaj na myśli m.in. Akademię Umiejętności Eurocash, która w nadchodzącym roku skupi się na zagadnieniu sukcesji, z którą musi mierzyć się coraz więcej naszych klientów. Edukować zamierzamy również rynek, mam tutaj na myśli producentów i nasz ranking „Równi w Biznesie”. Skoro handel niezależny ma 40% udział w rynku – producenci muszą liczyć się z małym formatem. Muszą dostosować swoje strategie cenowe i dystrybucyjne do specyfiki tego kanału. Naszą rolą jest przekonanie ich do tego. Zamierzamy również zorganizować kolejną edycję naszego projektu „Lokalni Herosi” – podsumowuje Jacek Owczarek.

 

 

 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (6)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum