Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Eurocash włącza się w akcję "Twój sklep zapłaci jak hipermarket"

- Wśród naszych klientów jest duże wzburzenie propozycjami Ministerstwa Finansów. Uważamy, że jako jeden z największych hurtowników, mamy obowiązek wspierać naszych klientów w walce z tym projektem ustawy. Dlatego rozesłaliśmy prośbę o podpisywanie protestu, podobnie jak to zrobili inni członkowie PIH. Pomysł demonstracji pod Sejmem jest natomiast oddolnym pomysłem naszych klientów - poinformował redakcję dlahandlu.pl przedstawiciel Grupy Eurocash.
Reklama

Eurocash w piśmie rozesłanym do swoich franczyzobiorców podaje przykład sklepu, który przy miesięcznych obrotach rzędu 220 tys. zł będzie musiał zapłacić ok. 2700 zł podatku (przy założeniu, że sprzedaż weekendowa to 25 proc. całości obrotów).

Zdaniem firmy skala podatku, który miałyby zapłacić polskie sieci franczyzowe jest taka sama jak dla Biedronki, Carrefoura, Lidla, Auchan i Kauflanda (1,3 proc. i 1,9 proc. za weekendy).

Firma zamierza włączyć się w ogólnopolską akcję bilbordowo-banerową "Twój sklep zapłaci jak hipermarket". Eurocash będzie zachęcać franczyzobiorców do eksponowania materiałów informacyjnych w sklepach i do informowania o skutkach wprowadzenia podatku klientów i pracowników.

Ponadto zamierza kierować korespondencję do m.in. biur poselskich, kancelarii Sejmu i Senatu, RPO i organizacji handlowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum