Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ferrero przejmuje słodyczowy biznes Nestle w USA

Grupa Ferrero, wraz z spółkami powiązanymi, przejmie amerykańską część Nestlé, związanej z produkcją słodyczy. Cena transakcji wyniesie 2,8 mld dolarów. W 2016 r. obroty tej części Nestlé w Stanach Zjednoczonych wyniosły około 900 mln dolarów.
Reklama

W wyniku transakcji, Ferrero przejmie ponad 20 amerykańskich marek, doskonale zakorzenionych i znanych na tym rynku, jak np. kultowe słodycze czekoladowe Butterfinger, BabyRuth, 100Grand, Raisinets czy Wonka. Grupa Ferrero uzyska także wyłączne prawo na rynku amerykańskim do marki Crunch w segmencie słodyczy i kilku innych kategoriach, jak również  do marek cukierków SweeTarts, LaffyTaffy i Nerds. 

Po przejęciu, Ferrero stanie się trzecią największą firmą na amerykańskim rynku słodyczy, na którym jest znana przede wszystkim z drażetek Tic Tac, pralin Ferrero Rocher, kremu do smarowania z orzechami laskowymi Nutella, marek słodyczy czekoladowych Fannie May i Harry London, a także produktów Ferrara Candy Company – firmy niedawno przejętej przez jedną ze spółek Grupy Ferrero wraz z portfelem marek obejmującym m.in. żelki Trolli, Brach’s i Black Forest.

Ferrero przejmie zakłady produkcyjne Nestlé w Bloomington, Franklin Park i Itasca w stanie Illinois, wraz z całym personelem zatrudnionym przy produkcji słodyczy. Będzie także kontynuowało działalność w siedzibie w Glendale, w stanie Kalifornia, oraz w pozostałych dotychczasowych lokalizacjach w stanach Illinois i New Jersey.

- Niezwykle cieszymy się z przejęcia związanej z produkcją słodyczy części Nestlé w USA, posiadającej wyjątkowy portfel kultowych marek doskonale znanych na rynku i mogących poszczycić się imponującą historią. W połączeniu z dotychczasową obecnością Ferrero w Stanach Zjednoczonych, w tym także niedawnym przejęciem Fannie May oraz Ferrara Candy Company, znacząco zwiększymy skalę działalności, poszerzymy ofertę najwyższej jakości produktów w postaci przekąsek czekoladowych, cukierków i słodyczy okazjonalnych, a także stworzymy nowe, ekscytujące perspektywy rozwoju na tym największym na świecie rynku słodyczy. Cieszymy się, że będziemy mogli powitać w Ferrero zespół utalentowanych pracowników Nestlé, kontynuować inwestycje i rozwijać wszystkie nasze produkty i marki na tym strategicznym i atrakcyjnym rynku – mówi Giovanni Ferrero, executive chairman Grupy Ferrero. 

Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji oraz wymaga uzyskania zezwoleń od władz regulacyjnych. Zakończenie tego procesu nastąpi prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2018 r. Doradcami firmy Ferrero były: Credit Suisse Securities, Davis Polk and Wardwell LLP oraz Lazard.

Ferrero to przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1946 r. w Albie, we Włoszech. Obecnie Ferrero jest trzecią co do wielkości firmą światowej branży słodyczy czekoladowych. Osiąga roczne obroty na poziomie pow. 12 mld dolarów, posiada dystrybucję w przeszło 170 krajach świata i zatrudnia ponad 30 tys. osób w 55 krajach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum