Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

FoodCare z zakazem wprowadzania do obrotu napojów 4Move

2 listopada 2015 Sąd Okręgowy w Krakowie udzielił zabezpieczenia spółce Oshee Polska Sp. z o.o., dotyczącego czynów nieuczciwej konkurencji polegających na wprowadzaniu do obrotu przez spółkę Foodcare Sp. z o.o. w Zabierzowie napojów izotonicznych 4Move imitujących napoje izotoniczne Oshee - poinformował serwis www.portalspozywczy.pl, Dariusz Gałęzewski, członek zarządu Oshee.
Reklama

Jak tłumaczy Dariusz Gałęzewski, na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie, na spółkę Foodcare nałożony został zakaz wprowadzania do obrotu i reklamowania napojów izotonicznych 4Move i innych napojów w butelkach imitujących butelki Oshee.

Zakaz ten dotyczy serii napojów izotonicznych 4Move z wizerunkiem Jose Mourinho w butelkach podobnych do butelek Oshee, która pojawiła się na rynku w połowie 2015 roku. 

- Dysponujemy badaniami GfK Polonia oraz ekspertyzami czołowych kancelarii prawnych i patentowych w Polsce, które potwierdzają, że butelki i etykiety napoju 4Move imitują nasz izotonik Oshee. To wprowadza w błąd konsumentów – komentuje Dariusz Gałęzewski.

Foodcare wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że:
- produkty spółki FoodCare są zdecydowanie odmienne od produktów Oshee,
- opakowania produktów Foodcare i Oshee zdecydowanie się różnią od siebie zarówno: nazwą, recepturą, wysokością, kształtem i formą butelki, wytłoczonymi napisami na butelce różnicującymi produkty, etykietą, korkiem.
-spółka posiada zarejestrowane, zarówno w Urzędzie Patentowym RP, jak również w europejskim organie rejestracyjnym (OHIM)  znak towarowy 4Move.
-spółka posiada pozytywną opinię renomowanej kancelarii patentowej dotyczącą opakowania 4move potwierdzającą bezpieczeństwo prawne jego wykorzystania.
-do chwili obecnej spółka nie posiada żadnych informacji o wydaniu jakiekolwiek postanowienia przez sąd w przedmiocie zakazu wprowadzania do obrotu i reklamowania napojów 4Move. Spółce nie doręczono żadnego postanowienia sądowego dotyczącego tej kwestii.
-w chwili obecnej wobec Foodcare Sp. z o.o. nie są skuteczne żadne zakazy dotyczące napoju 4move.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum