Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

FPB: 100 tys. terminali w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że od początku roku do Programu Polska Bezgotówkowa zgłoszonych zostało ponad 100 tys. terminali do obsługi płatności bezgotówkowych.
Reklama

Terminale zainstalowane w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizują do końca 2018 r. ponad 30 mln transakcji na łączną kwotę ponad 1,6 mld zł. Terminale z Programu działają już w 7 300 miejscowościach na terenie całej Polski, z tego blisko 55% w pięciu województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim. Program Polska Bezgotówkowa jest bardzo dobrze oceniany przez przedsiębiorców. Aż 95% spośród nich deklaruje, że poleciłoby posiadanie terminala innym przedsiębiorcom.

Do Programu przystąpiło 15 agentów rozliczeniowych, którzy reprezentują niemal cały rynek acquiringu w Polsce.

Według statystyk prowadzonych przez Narodowy Bank Polski na koniec czerwca 2018 r. liczba terminali POS w Polsce wynosiła niemal 704 tys. Liczba nowych urządzeń oraz punktów handlowo-usługowych przystosowanych do akceptacji kart płatniczych rośnie z kwartału na kwartał. Jeśli ten trend się potwierdzi w wynikach za kolejne dwa kwartały 2018 r. oznaczać to będzie, że ponad 20% wszystkich terminali, które są na rynku zainstalowane zostały w samym 2018 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum