Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Francja: rząd prosi sklepy o obniżanie cen produktów, by złagodzić skutki inflacji

Obniżenie cen w sklepach jest jednym z głównych celów władz Francji w obliczu utrzymującej się na rekordowo wysokim poziomie inflacji w kategorii produktów spożywczych - 14,9 proc. Rząd zwraca się do przedstawicieli handlu detalicznego, aby obniżali ceny – podała stacja BFM TV.
Reklama

Minister finansów Bruno Le Maire i minister ds. małych i średnich firm Olivia Gregoire na spotkaniu z przedsiębiorcami i dystrybutorami w czwartek poprosili o obniżanie cen produktów - poinformował portal dziennika "Le Figaro". "Musimy znaleźć sposób na rozszerzenie tarczy inflacyjnej w takiej czy innej formie" - powiedział Le Maire podczas spotkania.

Dystrybutorzy chcą jednak, aby w akcji obniżania cen uczestniczyli również producenci. "Podjęliśmy starania o nasze marże, chcemy, aby producenci również brali udział w tych staraniach o obniżenie cen" - stwierdził szef sieci Intermarche i Netto, Thierry Cotillard.

Producenci jednak nie chcą wprowadzać odgórnych obniżek cen, a Krajowy Związek Przemysłu Spożywczego przypomina, że według najnowszego raportu Głównego Inspektoratu Finansów to dystrybutorzy odnotowali wzrost nadwyżki operacyjnej brutto o 9 proc. w stosunku do poziomu sprzed kryzysu w 2019 roku.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum