Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Francuska sieć wchodzi do grupy zakupowej w której działa Biedronka

Epic Partners, międzynarodowy sojusz zakupowy założony przez niemieckiego detalistę Edeka, wita nowego członka. To francuska grupa supermarketów Système U.
Reklama

Système U potrzebował "ekonomii skali" po rozwiązaniu sojuszu zakupowego Envergure z Carrefour.

Système U żegna Carrefoura, wita Epic Partners z Biedronką

Francuski detalista, który nie prowadzi działalności międzynarodowej, chce mieć silniejszą pozycję do negocjowania cen z dużymi międzynarodowymi koncernami FMCG. Dlatego teraz łączy siły z niemieckim liderem rynku - Edeką - która w 2021 roku utworzyła europejską potęgę zakupową Epic Partners.
Tak donosi francuski magazyn LSA na podstawie wewnętrznej notatki prezesa Dominique'a Schelchera.

 

 

Francuzi w europejskim sojuszu Epic Partners

Epic Partners nie posiadało jeszcze wśród swoich członków francuskiej sieci. Sojusz ma siedzibę w Genewie i jest kierowany przez Gianluigiego Ferrari, byłego dyrektora wykonawczego Agecore, grupy zakupowej, do której należy Colruyt i z której Edeka zrezygnowała na początku 2021 roku. Inni członkowie Epic to Migros (Szwajcaria), Biedronka (Polska), Jerónimo Martins (Portugalia), ICA (Szwecja) i Magnit (Rosja).

Sojusze zakupowe szybko się rozwiązują

Europejski krajobraz sojuszów zakupowych podlega ciągłym zmianom. Na początku tego lata grupy Louis Delhaize i Intermarché zjednoczyły siły zakupowe, a niedawno Carrefour ogłosił, że centralizuje zakupy dla swoich sześciu największych rynków europejskich we własnym międzynarodowym centrum zakupowym z siedzibą w Hiszpanii.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum