Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Franczyzowa sieć sklepów Livio rośnie w siłę

Franczyzową sieć LIVIO na koniec marca 2023 r. tworzyło 4200 sklepów. Firma ma ambitne plany rozwoju także na kolejne lata. W ostatatnim miesiącu firmie przybyło 40 sklepów.
Reklama

 

 

- Wierzymy, że naszą rolą jest dawanie możliwości, pokazywanie dróg a nie narzucanie twardych rozwiązań i obwarowywanie ich niedorzecznymi karami – przekonuje Marian Zych.

W 2023 roku sieć powiększyła się o 540 nowych placówek. Wśród największych umów partnerskich znalazły się te podpisane z sieciami Detal WM, Sowa OL PIW i czołowymi WSS-ami Mazowieckiej Agencji Handlowej. Od początku roku 2023 sieci LIVIO zaufało kolejnych 170 sklepów.

Największym i najmocniej rosnącym oddziałem sieci jest O/Poznań liczący już blisko 1200 sklepów. Pozostałe oddziały nie pozostają jednak w tyle. W lutym swoje otwarcie miał 400 sklep oddziału łódzkiego. Ambitne plany ekspansyjne sprawiły, że z początkiem tego roku na mapie sieci został wydzielony nowy oddział - Dolny Śląsk, na czele którego Maja Szydłowska.

 

- Nasza pozycja rynkowa umocniła się  w 2013 r., kiedy to staliśmy się częścią Grupy Kapitałowej Specjał, zyskując tym samym dodatkowe, ogólnopolskie wsparcie hurtowe. Ale cały czas to franczyzobiorca sam decyduje gdzie chce kupować i przy wyborze kieruje się sumą korzyści tzn. cena zakupu plus retro jakie wypłaca dany dystrybutor – mówi Marian Zych.

W LIVIO nie ma opłaty franczyzowej przy jednoczesnym 100% poziomie wypłaty wypracowanego retra. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum