Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hipermarket Carrefour w Bełchatowie stanie się franczyzowy. Sieć chce mieć więcej takich

Carrefour przygotował ofertę współpracę w modelu franczyzowym dla segmentu hipermarketów. Pierwszy wielkopowierzchniowy Carrefour w Polsce prowadzony przez franczyzobiorcę sieci rozpocznie działalność w Bełchatowie we wrześniu. Obecnie w tym miejscu działa hipermarket, prowadzony przez centralę Carrefour w Polsce. Teraz zmieni się model zarządzania sklepem.
Reklama
  • Carrefour przygotował ofertę franczyzową dla największych sklepów w swoim portfelu - hipermarketów.
  • Podobnie jak w przypadku formatu supermarketów, Carrefour będzie rozwijał ten segment zarówno otwierając z partnerami biznesowymi nowe sklepy, jak również przekazując im te już działające. Pierwszym hipermarketem franczyzowym Carrefour będzie hipermarket tej sieci mieszczący się w Bełchatowie przy ulicy Kolejowej.

Carrefour z franczyzą dla hipermarketów

- Ofertę franczyzy hipermarketów Carrefour przygotowaliśmy dla przedsiębiorców posiadających własny lokal, ale także inwestorów, którzy chcieliby przejąć sklep już działający na lokalnym rynku. Oba te modele z sukcesem sprawdziły się w oferowanej przez nas od 2018 roku franczyzie w segmencie supermarketów. Mamy wielu zadowolonych partnerów, w tym również takich, którzy prowadzą z nami więcej niż jeden sklep, a w samym 2022 roku otworzyliśmy już łącznie 10 supermarketów franczyzowych Carrefour – mówi Marek Lipka, członek zarządu, dyrektor handlowy i supply chain w Carrefour Polska.

- Co ważne, przekazując własny, funkcjonujący na rynku super- czy hipermarket, mamy pełną wiedzę na temat jego mocnych i słabych strony. Dane te udostępniamy naszym partnerom, a dzięki bliskiej współpracy, uzupełnieniu oferty o produkty i usługi z lokalnego rynku, a także dzięki zaangażowaniu naszych franczyzobiorców, wyniki takich sklepów rosną z tygodnia na tydzień. Jesteśmy przekonani, że format hipermarketów prowadzony w modelu franczyzowym, osiągnie podobny sukces na polskim rynku – dodaje Lipka.

 

Pierwszy franczyzowy hipermarket Carrefour w Bełchatowie

Hipermarket Carrefour w Bełchatowie to sklep o powierzchni 3500 metrów, który został otwarty w 2020 roku. Zatrudnia ok. 40 pracowników i oferuje klientom ponad 27.000 produktów. Wszyscy pracownicy obecnego sklepu Carrefour utrzymają zatrudnienie w nowej placówce franczyzowej. Hipermarket Carrefour w nowej odsłonie zarządzany przez franczyzobiorcę sieci będzie dostępny dla klientów od września br.

Pierwszy sklep franczyzowy Carrefour powstał w Polsce 2007 roku w segmencie convenience. Od tego czasu sieć otworzyła w Polsce ponad 700 sklepów w tym formacie, a także ponad 30 supermarketów franczyzowych, z których pierwszy powstał w 2018 roku.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce blisko 950 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum