Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Fundacja Biedronki rozdysponowała ponad 10 tys. kart na zakupy dla uchodźców

W ramach programu „Witamy i pomagamy – zakupy” Fundacja Biedronki rozdysponowała ponad 10 000 kart na zakupy dla uchodźców. Pomocą łącznie zostanie objętych kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, a wartość programu to ponad 12 mln zł.
Reklama

Karty są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących osób, które przyjechały do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Będą zasilane kwotą 300 zł przez 3 miesiące. Dodatkowo Fundacja udostępniła 35 000 e-Kodów na doraźne zakupy do zrealizowania w Biedronce.

Ponad 10 tys. kart na zakupy dla uchodźców z Ukrainy

Fundacja Biedronki przeznaczyła dla uchodźców 10 300 kart „Witamy i pomagamy” umożliwiających zakupy w sklepach sieci Biedronka. Karty doładowywane są przez trzy miesiące kwotą 300 zł (łącznie 900 zł). Jedna rodzina może otrzymać maksymalnie trzy karty o łącznej wartości 2 700 zł.
Dla uchodźców, którzy planują wyjechać z Polski lub nie potrzebują długofalowego wsparcia Fundacja Biedronki zapewnia e-Kody na doraźne zakupy. E-Kod przyznawany jest jednorazowo i ma wartość 50 zł. Rodzina może otrzymać maksymalnie dziewięć e-Kodów (450 zł).

 - Chcieliśmy mieć pewność, że pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących, dlatego podjęliśmy współpracę z organizacjami pozarządowymi, które bezpośrednio opiekują się uchodźcami. Dużym plusem programu jest fakt, że opiera się on na rozwiązaniach, które dają możliwość wyboru – uchodźcy sami decydują, co jest im najbardziej potrzebne w danej chwili - mówi prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer.

Karty i e-Kody przekazywane są do partnerskich organizacji pozarządowych, które mają bezpośredni kontakt z uchodźcami i mogą ocenić, dla których z nich taka forma pomocy jest najbardziej przydatna. Następnie organizacje partnerskie przekazują karty i e-Kody w ręce uchodźców, którzy mogą dysponować nimi według własnych potrzeb. W programie „Witamy i pomagamy - zakupy” Fundacja Biedronki współpracuje z 36 organizacjami

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum