Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Fundusz Arka 2 sprzedaje dwa centra handlowe i trzy biurowce

Fundusz Rynku Nieruchomości Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ podpisał umowę sprzedaży pięciu nieruchomości z portfela Vision oraz dwóch spółek celowych. To koniec jednego z wielkich polskich projektów inwestycyjnych. Jak ustalił Propertynews.pl, ich właścicielem staną się podmioty należące do Aleksandra Goldberga.
Reklama

Nabywcami nieruchomości stały się spółki ERED 1 i ERED 3. To podmioty należące do Bergold Group, czyli firmy będącej własnością Aleksandra Goldberga. W transakcji pośredniczył Savills.

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ to drugi fundusz zarządzany przez BZ WBK TFI S.A., który inwestował na rynku nieruchomości. Zakończenie działalności i rozpoczęcie likwidacji funduszu ma nastąpić 28 grudnia 2015.

Pierwsza subskrypcja certyfikatów inwestycyjnych funduszu została przeprowadzona w dniach 5 – 29 maja 2008 roku. Nabywcy w transzy detalicznej, instytucjonalnej oraz specjalnej objęli certyfikaty o łącznej wartości 209 835 541 zł. Wartość aktywów na jeden certyfikat wynosiła w 2008 roku 97,90 zł. Szczytową wartość - 120,58 zł, wycena osiągnęła w kwietniu 2012 roku. Pod koniec lipca certyfikat wart był 73,06 zł.

Fundusz został utworzony na okres do dnia 28 grudnia 2015 roku, z możliwością skrócenia tego terminu o 2 lata lub wydłużenia o maksymalnie 3,5 roku. W odróżnieniu od poprzednich projektów Arka BZ WBK, zostaje on zamknięty przed spodziewanym terminem.

Wśród nieruchomości znajdują się zarówno obiekty handlowe: Galeria Łomża w Łomży, Dom Handlowy Dukat w Olsztynie, jak i budynki biurowe: Park Biznesu Teofilów w Łodzi, Jutrzenki Business Park oraz Okopowa 56 - obie w Warszawie. Całkowita powierzchnia sprzedanych nieruchomości to około 25 000 mkw. To wszystkie obiekty, jakie wchodziły w skład funduszu.

Agnieszka Jachowicz, zarządzająca funduszem stwierdza, że mimo, że na skutek zmian na rynku wartości nieruchomości komercyjnych spadły, uzyskana cena jest korzystna, co można przypisywać również faktowi, że tuż przed sprzedażą zmniejszył się znacznie procent pustostanów w sprzedawanych budynkach.

Firmy nie ujawniają jednak wartości transakcji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum