Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Future Fund zebrał 3,8 mln dolarów na platformę napędzaną cashbackiem

Future Fund – fintech z obszaru blockchain, założony przez grupę polskich menedżerów – ogłosił zamknięcie prywatnej rundy finansowania. Inwestorzy, którzy dołączyli do projektu w tej rundzie zdecydowali się wyłożyć na zbudowanie projektu 3,8 mln dolarów.
Reklama

Future Fund buduje opartą o blockchain platformę mikroinwestycyjną napędzaną tzw. cashbackiem, czyli premiami za dokonanie zakupu towarów lub usług z obszernej listy dostawców objętych programem. Wynoszą one od kilku do nawet kilkunastu procent wartości zakupu.

Nowe zasady dla cashbacku

– Technologia blockchain jest już dojrzała i może być wykorzystana do tworzenia zupełnie nowych rozwiązań w świecie tradycyjnych finansów. Takim rewolucyjnym projektem jest budowany przez nas Future Fund, w którym blockchain i społeczność zaangażowanych konsumentów zmieni zasady funkcjonowania cashbacku – czyli kwot, które sprzedawcy zwracają klientom za zakupy w różnych sklepach i serwisach. Tylko z pozoru są one niewielkie - sumując je w skali roku, uzyskujemy kapitał inwestycyjny, który może z czasem generować strumień dodatkowego, zauważalnego dochodu, a w perspektywie wielu lat “fundusz” emerytalny. Dziś na cashbacku zarabiają przede wszystkim platformy marketingowo-technologiczne - my sprawimy, że te pieniądze zaczną pracować dla społeczności Future Fund - wyjaśnia Grzegorz Grzegorski, współzałożyciel i dyrektor ds. marketingu w Future Fund.

Działalność Future Fund ma być odpowiedzią na rosnącą potrzebę konsumentów, którzy chcieliby budować “poduszkę” oszczędności, a zarazem nie rezygnować z bieżących zakupów i nie zmniejszać obecnej konsumpcji.

Klienci zarobią na cashbacku

Środki gromadzone przez klientów w ramach cashbacku będą gromadzone na indywidualnych kontach użytkowników na platformie Future Fund, a następnie inwestowane przez wyspecjalizowany fundusz inwestycyjny. Fintech wykorzysta mechanizmy oparte na technologii blockchain, która zapewnia transparentność, niskie koszty, a przede wszystkim - bezpieczeństwo operacji.

Za politykę inwestycyjną funduszu odpowiadają doświadczeni menedżerowie, od lat związani z branżą tradycyjnych finansów. Na bezpieczeństwo inwestycji dodatkowo wpływa zlokalizowanie funduszu w Szwajcarii, która oferuje najnowocześniejsze rozwiązania prawne dla innowacyjnych fintechów wykorzystujących technologię blockchain. Nad zgodnością modelu biznesowego z przepisami obowiązującymi w Szwajcarii i Unii Europejskiej czuwają wiodące europejskie kancelarie prawne.

Otwarcie kolejnych rund finansowania Future Fund planowane jest na drugą połowę 2022 r. Obecnie zespół koncentruje się na tworzeniu MVP aplikacji oraz budowaniu społeczności i sieci partnerstw niezbędnych do stworzenia w pełni funkcjonalnego ekosystemu Future Fund.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum